| Andreeagen a întrebat:

Va rog foarte frumos as dori sa stiu cum pot da cei 2% din impozitul pe venit Spitalului pentru copii Marie-Curie am cautat pe internet si am gasit doar formulare online, si as dori sa nu fac asta prin intermediul internetului. daca stiti ce demersuri trebuie sa fac va rog foarte frumos sa ma ajutatihappy

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incearca sa prinzi in toane foarte bune contabilul de la locul tau de munca si sa-i explici cam unde ai vrea sa ajunga acei 2%.
Nu te astepta sa reusesti din prima, deoarece contabilii sunt, in general, o specie foarte irascibila, care nu poate fi abordata oricand si oricum. Time is money...deci, bafta!