| anonim_4396 a întrebat:

Va rog foarte mult, ajutati-ma!
Am nevoie la engleza de facut o compunere cu titlul " Cum sa ma comport la prima intalnire? " Va rog frumos, cine mi-o poate face sau sa imi dea macar un link de unde sa iau asa ceva, si sa fie corect scrie. Va rog foarte mult, dau funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți-am trimis prin mesaj.

1 răspuns:
| Nicolletaaa a răspuns:

"How to behave on the first date"

1.First of all you must not be late.
2.Should you be civilized.
3.Don't eat with mouth open.
4.Don't speak about past relationships.
5.Try to know more about her or him.
6.Do not eat food as a Flemish.
7.Try to find things in common.
8.Don't speak more than he or she.
9.don't stories embarrassing story about you.
10.Thanks for dinner and leave a phone number so she or him can understand that you liked that meeting

Nu pune 1. 2.3.4.5.6...happy Le scrii gen compunere.
Aici zice : 1. sa nu intarzii, 2. sa fi cilivizat, sa nu mananci cu gura deschisa, sa nu vorbesti despre relatiile in trecut, incearca sa aflii mai multe despre el (cand iti povesteste), sa nu mananci ca un/o nesatul/a, incearca sa gasesti lucruri in comuni, sa nu vorbesti mai mult decat ea sau el ( sau sa nu te bagi peste ea sau el), sa nu povestesti intamplari jenant despre tine, sa multumesti de cina si sa lasi un numar de telefon ca sa ii de-a de inteles ca ti-a placut intalnireahappy.

Multa bafta! + mai adaugi tu, eu am facut single dar daca vrei poti sa folosesti bingle translator sau cum era...dar niciodata GOOGLE TRANSLATOR si ca sa fi sigura sa traduci si cuvantul sau propozitia din engleza in romana sa vezi ce iese si mai corectezi tu, hai bafta, ti pup ..pa pa>big grin