| scumpikaalexa a întrebat:

Va rog frumos ca sa ma ajutati m-am despartit de prietenul meu de o luna si am umblat cu el 2 ani de zile si il iubesc si acum foarte mult.Sa va zic cum ne-am despartit:Intr-o Sambata ne-am dus la discoteca cu prietenii lui, iar eu m-am dus pana la masina ca sa imi iau telefonul si m-am dus inapoi in discoteca la el si l-am vazut ca dansa cu o fata, ii punea mana pe fund si nici nu ii pasa ca eu il vad parca din contra vroia ca sa ma faca geloasa desi el era foarte beat. Apoi m-am dus la fata aia si i-am zis ca sa nu mai danseze cu el ca eu sunt prietena lui, iar el a inceput ca sa ma injure si sa zica ca de ce ma bag.Am iesit din discoteca si m-am dus in masina si am stat acolo. Dupa aceea am plecat de la discoteca acasa, iar cand am ajuns acasa a fost foarte indiferent cu mine. A doua zi am crezut ca poate ia trecut nervi da din contra mai rau era, iar eu m-am enervat am scos cartela din telefon si am rupt-o si i-am zis ca sa nu mai ma caute niciodata, mi-am facut bagajele ca sa plec, iar inainte ca sa plec mi-a zis ca o sa imi para rau pentru toate vorbele care le-am zis.Va rog frumos ajutati-ma si datim cat mai multe sfaturi ca imi pare rau ca m-am despartit de el.

8 răspunsuri:
| Bibiiubesteciocolata a răspuns:

Acum sincer mi se pare ca el a gresit.Adica hai in discoteca atunci poate era din cauza alcoolului, dar a doua zi de ce sa-ti vorbeasca asa daca era `treaz`? Ar fi trebui sa-ti ceara scuze, nu sa vorbeasca urat cu tine.Ai putea sa vorbesti cu el si sa il intrebi de ce a facut toate lucrurile alea sau poti ruga un prieten comun sa vorbeasca cu el(cu toate ca eu sunt de parere ca ar trebui sa-l uiti pentru ca nu te merita). Mult succes!

| kitty_9586 a răspuns:

Poi fa in felul urmator: Trimitei un sms sau lasa-i mesaj pe messenger de ex: M-am hotarat sunt de acord cu despartirea,, Intr-adevar avem nevoie de o pauza...Astazi mi s-a intamplat ceva oarte speciall. Dupa ce ii spui asta...Nu mai vb cu el Delok il las sa te caute Si atunci vei vedea cu adevarat daca te iub sau nuhappy.Ai sa vezi ca va reveni la normal rel voastra.Fi mai impunatoare.:*:*:X Cu bine! Succes:X

| uningermik a răspuns:

Buna!
Hmmmmm nasoala treaba...la disco poti uita ce s-a intamplat ca nah era ametit si nu gandea dar a 2 zi si cand te-a vazut ca pleci daca te iubea te oprea si isi cerea scuze pararea mea e ca trebuie sa discuti cu el si sa il intrebi daca te mai iubeste.
Ceea ce eu nu prea cred si mai cred ca nu merita sa il iubesti si sa te mai impaci cu el cel mai bine ar fi sa il uiti. Succes:X

| alinutza95 a răspuns:

Si mie la fel mi se pare ca el a gresit.tu ai procedat extrem de corect, daca chiar te iubeste cu adevarat vine el inapoi.chiar nu are logica.sa te injure si sa se poarte indiferet cu tine dupa ce s-a purtat asa.nu inteleg era vinovat putea macar a doua zi sa isi ceara scuze si sa spuna ca nu se mai intampla.te cred ca il iubesti ca si eu am fost cu un tip 2 ani aproape si il iubeam enorm da si-a batut joc de mine si incetu cu incetu am inceput sa il uit.chiar nu merita mai sunt baieti.incetu o sa il uiti daca chiar nu vrea sa se schimbe.credema vorbesc din propria experienta.

| claudia01 a răspuns:

Tu zici asa : ai mers la discoteca cu iubitul care te "respecta" atat de mult incat se imbata, pipaie o alta fata si pe urma te injura. Imi pare rau sa-ti spun dar putin ii pasa de tine asa ca uite sfatul meu punete-te pe plans descarcarca-te si uita-l. Crede-ma nu te merita. Succes

| Razvanel231 a răspuns:

Cel mai bun sfat? ii zici asa : tu nu mai gasesti una ca minewinking ( daca el nu a stiut sa aiba grija de tine poti sa ii dai cu praf, il poti insela si tu si ii spui uite suntem chit sau ii zici direct stop nu mai avem ce discuta si incerci usor sa il uiti. acum o iubire de 2 ani este ceva, a fost chiar prost ca a facut asta nu stiu care se despartea de iubita lui dupa 2 ani dar in fine, in locul tau il calcam cu masina thinking

| opierdevara a răspuns:

Phoy.imi pare sincer rau pentru ce ti s-a intamplatsad!
cred ca cel mai bine ar fi sa il tratezi cu indiferenta~!
Daca vezi ca nu reactioneaza in niciun fel, lasa`l...
sper ca te-am ajutatlove struck

| stefy_4381 a răspuns:

Nu ai tu absolut nicio vinawinking... uita'lhappy