| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am sa va povestesc ceva de care clar nu sunt mandra si chiar am nevoie de ajutorul vostru, va rog. Acum vreo 2 luni, am fost la majoratul unei prietene. Majoritatea invitatilor erau fete si foarte putini baieti (colegi de-ai ei). De asta fetele cam erau in conflict dupa baieti cu care sa danseze laughing. Toate bune si frumoase, dupa 12 toata lumea era cam moarta de beata si un baiat tot incerca sa danseze cu mine. L-am evitat, dar pana la urma am dansat cu el si imi tot punea mana pe fund. Evident ca mi s-a parut urat si m-a deranjat, i-am luat mainile si le-am ridicat mai sus cum era ok. Dar el tot insista, pana la urma cand voiam sa nu mai dansez cu el, a venit iubita lui foarte furioasa. Ma simteam super aiurea, dar eu nu am facut nimic... doar eram aranjata frumos si aratam bine. A inceput sa ma injure si clocotea de nervi, ba chiar mi-a dat si o palma si m-a paruit de 2 ori. Eu eram foarte beata si abia realizam ce se intampla, nu m-a durut deloc. Am incercat sa ii explic ca nici nu stiam ca sunt impreuna si ca oricum i-am ridicat mainile de pe mine si nu am nici un interes fata de el, dar, dupa cum am aflat de la colegii ei, asa este ea foarte geloasa si violenta si cei doi sunt si intr-o relatie serioasa.
Dupa majorat, am gasit pe facebook amenintari de la ea si romane in care ma jignea in toate felurile, m-a acuzat de lucruri pe care sunt sigura ca nu le-am facut si mi-a spus ca daca ma mai prinde prin oras ma bate iar. WTF?
Eu sunt o persoana foarte calma si deloc violenta, de fapt nici nu inteleg rostul violentei... mai ales in acest caz. Suntem oameni, nu animale ca sa rezolvam conflictele prin acest fel. Intrebarea mea este: cum sa uit acest incident si gandurile rele referitoare la ce s-a intamplat? Sau ce atitudine ar trebui sa am? Nu vreau sa ma mai gandesc la asta! De fiecare data cand imi amintesc ma intristez si ma simt ca ultima persoana de pe pamant. Mi-e frica sa nu o mai vad prin oras si imi pare rau ca, probabil, ma uraste...
Multumesc daca ati citit tot si daca ma ajutati! O zi frumoasa va doresc!

6 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Daca erai beata nu mai realizai deloc ce se intampla. Sigur cei doi au o relatie serioasa?

Sigur nu tu ai pus fundul pe mainile lui?(altfel nu vad de ce te-ar ura)

| motan444 a răspuns:

Asa uite:
1 daca esti din oras cu mine te ajut eu cu papusica imbufnata
2 dc sa te simti ca ultima persoana doar pentru ca esti mai frumusica decat ia si ca fraierica ala s-a dat la tine fii mandra ca esti frumoasa nu trista o pala e o palma data viitoare sa dai si tu inapoi

| ioαnα a răspuns:

E penibil ca doua fete sa ajunga sa se bata pentru un baiat.

| darnme a răspuns (pentru ioαnα):

Spune-mi ceva nou ca asta stiam si eu laughing.

| SonnyFlameFan a răspuns:

In primul rand,daca te prinde in oras ce poate sa iti faca? Sa te omoare? Nu te mai stresa atat! Daca chiar e pusa pe scandal, atunci ai putea-o reclama la politie! Ai putea sa incerci o conversatie cu ea, asta desigur in prezenta mai multor persoane ca sa va desparta in caz ca...; sa ii explici ce s-a intamplat, sa o asiguri ca nu este nimic intre voi, ceva de genul.Am patit si eu acum aproximativ 1 an cam aceeasi poveste, in afara de majorat si betie.In fine, tu sa nu te consumi atat pentru o proasta! Da? Da-o! Fii indiferenta ori de cate ori te striga sau ceva. Daca vrei sa discuti cu ea, eu iti recomand sa o gasesti in toane bune ca sa te asculte si sa nu inceapa sa injure.Succes & KEEP CALM!kiss

| darnme a răspuns (pentru SonnyFlameFan):

Nu vreau sa discut cu ea, crede-ma, nu ai ce discuta cu ea... o tine pe a ei. Tocmai de asta am ignorat-o. Multumesc pentru sfat! Voi incerca sa nu ma mai gandesc la acest subiect happy :*