| alexandruhhh a întrebat:

Salut..am si eu o problema. acum 2 saptamani m-am despartit de prietena mea cu care am fost 10 luni si recunosc ca am gresit ca poate uneori eram prea gelos si aveam orgoliu., ultima data eu m-am despartit de ea si apai dupa cateva min am sunat-o si mi-am cerut scuze si mi-a spusca are treaba, apai nu am mai cautat-o, si dupa cateva zile am fost laea la liceu, si am bagat-o in seama la inceput, si apai a venit la mine si m-a laut sa vorbim in particular si dupa era suparata toata ziua., a urmat ziua unui bal si eu am cautat sa vorbim de vreo 3, 4 ori si ea doar dansa si ma lua demanasa dansam doar ca ea a venit sa danseze. si m-am enervat si am inceput sa dansez cu altele s sa ma sarut cu altele. si acuma decurand s-a combinat cu altul, dar ea tot pe mine ma iubeste, si e geloasa pe o fata. ce sa fac? o mai caut sau nu?

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Deja ati inceput sa va faceti rau. De ce sa o mai cauti?

2 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Mersii de funda!

| Carapace a răspuns:

Salutare,
Mai Alex...asta da situatie. Tu ce simti pentru fata? Eu zic ca nu a fost bine sa faci ce ai facut la bal, normal ca si ea poate a reactionat mai...cumplandu-se cu ala. Eu vad asa lucrurile in relatie, Alex, daca tu chiar o placi, trebuie uneori sa-ti calci pe orgoliu, cand tu dai partenerului tau intr-o relatie din tine si perosana respectiva daca te place si ea cu adevarat va da in mod egal. Poate ar fi bine sa stai o ora gandindu-te la momentele voastre placute dar si la alea neplacute si sa te gandesti ce vrei tu cu adevarat, lasand orgoliu deoparte. Daca o placi si vrei din nou sa fii cu ea du-te pana nu-i fura inima altul.