| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am sa va povestesc o povestioara din viata mea, la care asi dori sa aud parerile voastre.Sunt impreuna cu un baiat de 2 ani, si cu 2 zile in urma mi s-a intamplat un cosmar, cred.Am esit impreuna cu prietenii la aer curat,la un picnic,si prietenul meu servea din ce in ce mai mult alcool. Avea un comportament ciudat,ne cam certasem de dimineata si eram suparata pe el,nu il lasam sa ma sarute,si nici macar nu ma apropiam,deoarece mi-a dat motive sa fiu geloasa din cauza unei fete care era cu noi. Spre seara ne-am urcat toti in masina sa plecam acasa la el sa stam la un ceai,si chiar atunci am inceput o cearta,era deja beat zicindu-mi ca eu il coplesesc cu gelozia mea ca de dimineata nu ii dau pace, ca il scot din sarite, si asa a inceput sa ma numeasca tot felul de cuvinte ca eu sunt vinovata ca eu il aduc in starea asta.La volan era fratele sau, si incepind sa ne certam din ce in ce mai tare a oprit masina zicindui sa ma duca acasa.Mam enervat si am inceput sa-l lovesc si sa pling.Fratele sau a pornit masina si cu viteza marita ne-a dus acasa la el oprind masina enervat a esit trintind usa. Dupa el a esit si prietenul meu, si dupa citeva secunde il vad cum deschide usa si imi trage o palma ca ma ametit pentru citeva secunde.Am esit din masina plingind,voiam sa plec acasa sa nu-l mai vad,si nu a vrut sa ma duca,am intrat in casa si el a inceput a plinge nu-mi spunea nimic,apoi cind i-am intors inelu daruit de el,mi la inapoiat si s-a pus in fata icoanei in genunchi zicind sa-l ert ca nu si-a dat seama ce a facut,era beat si nu a vrut sa faca asta,a jurat ca nu va mai bea niciodata si se va lasa de tot pentru mine,a jurat ca ma va face fericita si nu ma va mai supara niciodata.Iam spus ca nu-l ert ca totul s-a terminat si m-a dus acasa.A doua zi mi-a scris mesaj,m-a sunat,spunea ca se va schimba, ca deja e altu, si nu poate fara mine.Nu-i ziceam nimic.Si eri cind m-a sunat a venit la mine sa vorbim si iar m-a rugat sa il ert si sa ne impacam,i-am pus conditii sa se lase de fumat si sa uite de bautura in genere, daca vrea sa fim impreuna, a fost deacord.Acum parca e totu bine se comporta frumos, dar nu pot uita ce a facut.Si mi-e frica sa nu se mai repete, dar vreau sa cred in ce mi-a jurat, si nu stiu ce va fi si cine e vinovat ca s-a intamplat toate astea.Imi vin diferite ginduri, si nu vreau sa regret pentru ce am facut.Mersi.

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Ar Trebui sa fii multumita ca nu ai iesit mai sifoanta! Dar probabil data viitoare la urmatoarele tale scene de gelozie. Apropo tu tot la fel de geloasa vei ramane? Tu despre tine nu vei schimba nimic? DEci daca vei ramane la fel de geloasa. cu siguranta
data viitoare totul va fi si mai urat pentru tine!
Iti Garantez!
Sa tii minte! si mai vorbim ok?

| anonim_4396 explică (pentru VadTot):

OK cred ca nu mai inteles corect sa-ti zic cum a fost,veneam eu cu doua sticle de apa in mina si in urma mea fata aia la fel cu doua sticle,si il vad in fata mea se apropie si eu ii intind sticlele ca erau cam grele,si el imi zice sa le pun pe masa,si face doi pasi dupa mine si i le ia din mina ei, cind l-am intrebat mi-a spus ca isi facea griji sa nu cada, dupa aia vroia sai dee haina de pe el ca ei ii era frig, vroia sa faca ceva placut, mie asa ceva numi place...si sa iti zic el este de trei ori mai gelos decit mine...

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

DEci relatia voastra nu are nici o sansa sa fie una foarte frumoasa! Iti recomand sa l parasesti sa sa ti faci alt prieten!

Succes!

| buzeduulci a răspuns:

Ieri*
iert*

| SunnyDay88 a răspuns:

Mai da` tu pe la scoala te mai duci? sau numai cu baietii stai?

n-am inteles de ce ai sarit tu la bataie. si daca nu aveai de gand sa te porti frumos de ce ai mai insistat sa stai cu ei?

are dreptate baiatul de sa-i sara tandara ca esti geloasa. si eu i-as zbura capul prietenui daca ar exagera cu gelozia, adica mai mult de 2 apropouri si fara sa fie suparat.

tu esti imatura rau, la fel si el. sincer va meritati si meriti ce ti s-a intamplat ca o lectie de viata.

acum daca tu vrei sa mai stai cu el te priveste. eu as renunta, daca da de pe acum in tine si daca acum cand sunteti la inceput nu va intelegeti... cand o sa stati impreuna o sa fie iad in jurul vostru.

| BibiIVI0IX a răspuns:

E normal ca tu sa fi geloasa pentru ca el ti-a dat motive! straight face Dar nu e ok sa-l eviti, trebuia sa comunicati si sa nu stati suparati unu pe altul. Si in legatura cu intamplarea din masina, e urat ca bea, dar fata de tine ar trebui sa-si astampere comportamentul si tu nu trebuia sa te pui la mintea lui daca era beat. Eu as spune totusi sa-l ierti (parerea mea) oricum e pacat sa pierdeti atatea amintiri, desi de bautura oricum cred ca nu se lasa, e cam imposibil, numai sa nu faca "prostii" gen cum a facut acum sau mna, sa te insele, trebuie sa ai grija. Eu in locul tau i-as mai da o sansa pentru ca merita, dar nu-i spune direct. Fa-l sa regrete enorm ceea ce a facut (A DAT IN TINEE!) straight face "scoate-i ochii" cu asta. Trebuie sa se simta vinovat, sa nu mai faca asta alta data, dupa aia daca vezi ca e ok si mna isi accepta vina eu zic sa-l ierti :*. Baftaa!batting eyelashes:*