| zambettrist a întrebat:

Va rog frumos daca stiti site-uri cu piese de teatru pentru craciun sa mi le dati si mie! multumesc mult pup la toti!

1 răspuns:
| Pufi1999 a răspuns:

Poveste de Craciun de Charles Dickens am facut-o anul trecut la scoala. Eu am fost Scrooge.
Povestea este despre Scrooge care uraste Craciunul si la el vin 3 spirite. Al Craciunului trecut, Prezent, si Viitor. Ei ii arta niste chestii care il fac pe Scrooge sa iubeasca craciunul cum nu a mai facut-o nimeni.