| Mihaela_9047 a întrebat:

Va rog frumos sa imi dati si mie ceva mesaje de despartire pentru clasa a 8 a

Răspuns Câştigător
| iuly_iulyana13 a răspuns:

Departe sunt de tine
Ca cerul de pamant
Dar aceasta despartire
Nu ma face sa te uit

Grea este iubire,
Grea e fericirea,
Dar mai grea ca toate :
Este despartirea.

Trista-i ziua fara soare
Noaptea fara cer senin
Dar mai trista mi se pare
Ziua cand ne despartim.

eu spun ca inainte sa te desparti de colegi sa va amintiti toate clipele frumoase ce le-ati petrecut impreuna si va fi mai frumosa despartirea

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va bate vantul peste m-tii Bucegi.
Sa-ti aduci aminte ca am fost colegi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat la ceas si nu mai aveam doar o ora din nenumaratele clipe traite alaturi de voi...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat la ceas si nu mai aveam doar o ora din nenumaratele clipe traite alaturi de voi...laughing

| ♥Anto* a răspuns:

Mesaj pentru colegi, nu? uite:La sfarsitul celor patru primaveri iti doresc fericire, sanatate, toleranta si mult noroc.

sau: imi va fi dor de tine, sa nu ma uiti

sau: Norocul ii ajuta pe cei care se straduiesc!