| Psihoyounger a întrebat:

Vă rog frumos să vă uitaţi la pozele cu bisericile armeneşti din România de pe acest site. Măriţi-le pentru a le vedea mai bine şi spuneţi care vi se pare cea mai impresionantă. Mulţumesc.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Armenii_din_România

Psihoyounger

Răspuns Câştigător
| VladRO a răspuns:

Cea mai impresionanta mi se pare "Biserica catolică armenească din Dumbrăveni" mi se pare ca da un pic cu domul din Milano...

6 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Biserica catolică armenească din Gherla.

by daiiwinking

| Cryssy a răspuns:

Sunt chiar frumoase pozele. Imi place foarte mult a treia poza, cea cu biserica catolica armeneasca din Dumbraveni. Este chiar impresionanta, constructia foarte frumoasa.

| Bishop a răspuns:

Nu sunt arhitect de biserici, si nici nu ma omor cu studiatul si vizitatul lor, dar cea care mi se pare ca da mai bine privirii e cea din Constanta, nu ca celelalte n-ar arata bine, dar mi se pare mai altfel acea.

| VladRO a răspuns:

Cea mai impresionanta dintre biserici mi se pare "Biserica catolică armenească din Dumbrăveni" parca da un pic cu Domul din Milano...

| Gospell a răspuns:

Toate bisericile sunt frumoase... dar cel mai mult imi place aceea din Constanta, desii are o arhitectura mai simpla decat celalalte.
Si mai imi place aceea din Dumbraveni.