| LuLusHooOr a întrebat:

Va rog frumos spuneti. mi si mie niste statusuri in engleza de dragoste si de prietenie si traducerea langa multumesc a si daca stiti pe cineva care sta in gavana 2 va rog

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

-De prietenie
*Friends are like gold. Each one is rich and they all last a lifetime.(Prietenii sunt precum aurul. Fiecare e scump şi toţi ţin o viaţă.)
*Friends are like clovers, hard to find and lucky to have.(Prietenii sunt precum trifoii cu 4 foi, grei de găsit şi norocoşi de avut.)
* There are no strangers... Only friends we haven't met.(Nu există străini...doar prieteni pe care încă nu i-am cunoscut.)
*All for one, and one for all, that's what friends are for.(Unul pentru toţi şi toţi pentru unul, ăsta e lucrul pentru care sunt făcuţi prietenii.)
*Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.(Prietenii nu adevărat buni sunt greu de găsit, dificil de părăsit şi imbosibil de uitat.)
*A good friend will come bail you out of jail, but a true friend will be sitting next to you saying, "That was awsome."(Un prieten bun ar veni să îţi plătească cauţine să te scoată din închisoare, dar un prieten adevărat ar sta lângă tins spunând:''A fost minunat'').
*Friendship isn't about who you knew the longest, it's about who never left your side.(Prietenia nu e despre oamenii pe care îi ştii de mai demult, ci despre cin enu te-a părăsit niciodată.)
*People say that good friends are hard to find, but that's because the best are already mine.(Lumea spune că prietenii buni sunt greu de găsit, dar asta doar deoarece cei mai buni sunt deja ai mei.)
*Friends are like stars, they come and go but the ones that stay are the ones that glow.(Prietenii sunt precum stelele, ei vin şi pleacă, dar cei care rămân sunt cei care strălucesc.)
*The only way to have a friend is to be one.(Singurul mod prin care poţi avea prieteni e să fii unul.)
*Friends are the chocolate chips in the cookie of life.(Prietenii sunt bucăţile de ciocolată din prăjitura vieţii.)
*Making friends takes a moment, but being a friend takes a life time.(Să-ţi faci prieteni durează un moment, dar să fii prieten durează o viaţă.)
*Friends are quiet angels that lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly.(Prietenii sunt îngerii discreţi care ne saltă picioarele atunci când aripile noastre au dificultăţi în a-şi aminti cum să zboare.)

-De dragoste
*Don't cry because it is over, smile because it happened.(Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a întâmplat.)
*It's ok to kiss a fool.
It's ok to let a fool kiss you.
But never let a kiss fool you.
(E în regulă să săruţi un prost,
E în regulă să te sărute un prost,
dar niciodată nu lăsa un sărut să te prostească.)
*To the world you may be one person, but to one person you may be the world.(Pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană tu eşti întreaga lume.)
*What do you do when the only person who can make you stop crying is the person who made you cry?(Ce faci când singura persoană care te poate face să te opreşti din plâns e persoana care te-a făcut să plângi?)
*Anyone can catch your eyes, but it takes someone special to catch your heart.(Toată lumea poate să îţi prindăochii, dar e nevoie de cineva special să îţi prindă inima.)
*They say you only fall in love once, it can't be true. Everytime I look at you, I fall in love all over again.(Se spune că te îndrăgosteşti o singură dată, nu poate să fie adevărat. De fiecare dată când mă uit la tine mă îndrăgostesc din nou.)
*Love is like the wind, you can't see it, but you can feel it.(Dragostea e precum vântul, nu poţi să o vezi, dar poţi să o simţi.)
*Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?(Mă iubeşti fiindcă sunt frumoasă sau sunt frumoasă fiindcă mă iubeşti?)
*Loving you is like breathing. How can I stop?)Să te iubesc pe tine e ca şi cum aş respira. Cum pot să mă opresc?)
*Love starts with a hug, grows with a kiss, and ends with a tear.(Iubirea începe cu o îmbrăţişare, creşte cu un sărut şi se termină cu o lacrimă)

Sper că ţi-am fost de folos. Şi nu, nu cunosc pe nimeni care stă acolo.

7 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| OLumeDeVise a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words- Trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe.
2. I can`t live my life without my angel! -Nu pot sa traiesc fara ingerul meu.
3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point -Cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta.
4. Nobody can ever take your place – Nimeni nu poate lua vreodata locul tau.
5. Don’t be sad, don’t be blue…Frankenstein was ugly too – Nu fi trist, nu fi suparat si Frankentein era urat.
6. I won’t cry anymore if you leave. I’ll forget everything. I won’t speak to you ever again – Nu voi mai plange daca pleci. Voi uita totul. Nu voi mai vorbi cu tine niciodata
7. Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow- Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine.
8. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind -Un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta.
9. I miss you, i miss you smile hapyy, i miss my angel- Imi e dor de tine, imi este dor de zambetul tau fericit, imi este dor de ingerul meu!
10.To be or not to be, this is the question -A fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea.
11. No one cares nobody’s wrong, no one see I’m not so strong, everytime I hope I’m dreaming, I’m touching you,but you can’t feel, I scream at you, but you can’t hear! – Nimanui nu-i pasa nimeni n-a gresit, nimeni nu vede ca nu sunt atat de puternica, de fiecare data sper ca visez, te ating, dar tu nu simti, strig la tine, dar tu nu auzi!
12. A bad workman always blames his tools -Un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte.
13. When I’m good, I’m very good but when I’m sad, I’m better- Cand sunt bine, sunt foarte bine dar cand sunt suparat, sunt mai bine.
14. A smile doesn’t cost anything -Un zambet nu costa nimic.
15. A bird in the hand is worth two in the bush -O pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis.
Sper ca te-am ajutat big grin, fundita? happy

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Stefania_Mara_1971 a răspuns:

Stai in Pitesti?

| ilovevampire a răspuns:

Te pot ajuta cu stsurile. daca e vora de dragoste smug ma bagrolling on the floor. deci da
1.I love you atat de mult incat atunci cand merg la brat cu tine i belive ca mor, si sunt so happy cand toti look at us, ma gandesc just at you, i'm existing doar pentru tine. (asta e o combinatie)

Si dacă ti-as fi spus că te iubesc, ar fi contat? Oricum ai fi plecat.

Nu o ai nici tu. Nu o au nici altii. E genul de fata care nu se baga in relatii!

Sunt extrem de simpla, extrem de clara. dar pot fi extrem de calma si extrem de vulgara``;]

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie`...cu nimicccC` mai speciala cu nimicccC` mai deosebita, doar diferita;-j

Acum ar trebui sa stii mai bine ce vrei...(EL) are de pierdut thumbs up tu esti OK; x

"Si e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!"

Ma simt pierduta intr-o lume mare… ma simt tentata sa calc totul in picioare

Vad pe tavan un mare curcubeu;;], M-am ratacit in universul meuu`; x, Oricat de aiurea ti-ar parea silly, Viata-i frumoasa cand stii sa profiti de ea:]!`

Viata nu-i roz [-x! Eu o vopsesc în verde :]! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde =]! Nu beau de supãrare! Eu beau de sete! Sunt la poarta Iadului si tai bilete!

Stiu ca vreau iluzii x_X dar nu`mi pasa; d, daca sunt fericita, restul` nu conteaza

ma scumpo...eu chiar nu stiu in engleza.deci smr eu daca stiu. sper sa te ajute macar astea in romana
. succeswinking:*

| Taraburca_Alexandra_1975 a răspuns:

"Friends are like potatos, if you eat they die" ( Prieteni sun ca si cartofi, daca ii manaci o sa moara)