| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos traduceti-mi si mie textul acesta din franceza in romana :

Tu sais bien , le portrait d'un jeune homme, un maitre a danser, dit-on, qui effectivement un pas de dans, la tete penchee de cote et un peu rejetee en arriere, la poitrine legerement bombee, le bras gauche leve a la hauter de l'epaule , le droit a peine souleve dous le poids de sa courte pelerine... . Il avance son pied droit, d'un mouvement elegant

Funda si vot dar n pentru cei care traduc pe translate

Răspuns Câştigător
| LenaleMinato a răspuns:

Tu stii bine,portretul unui tanar, un maestru al dansului,spun ei,ca efectiv un pas de dans este cu capul lasat intr-o parte si un pic pe spate,pieptul bombat usor, bratul stang ridicat pana in dreptul umarului, bratu ldrept ridicat pana in dreptul pelerinei sale scurte... El duce piciorul drept in fata, cu o miscare eleganta.
Sper ca te-am ajutat happy