| lunetistulnr1 a întrebat:

Va rog rasp. urgent!
Am descarcat un regulament de la un concurs si nu mergea sa-l deschid asa ca l-am deschis cu wordpad iar acum toate programele de la start si de pe desktop se deschid cu wordpad! Ce sa fac sa nu se mai deschida cu el si sa se deschida ca la inceput!

1 răspuns:
| cuvant a răspuns:

1. E posibil sa fie o arhiva si acolo iti sugerez sa folosesti un winrar sau 7zip ca e gratis
2. E posibil ca sa fie in word 2007 sau 2010 si tu sa nu ai asa ceva instalat pe calculator
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=3 instaleaza acest programel si apoi incearca sa-l deschizi cu click dreapta -> open with-> Microsoft word/ open office depinde ce folosesti
multa bafta