| Valentin_Panţâri_1998 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti si mie cam cat de greu este la Facultatea de constructii Bucuresti ca as vrea sa dau acolo si...nu stiu sigur as vrea sa stiu cam ce nivel de mate se face adica M1, M2, M3..Eu vin de la uman si anume arhitectura si nu stiu exact ca n-am facut cine stie ce matematica. Apreciez orice raspuns care ma poate ajuta. Multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice facultate de la politehnica se face matematica la cel mai inalt nivel, adica M1 continuand cu notiunile din liceu. La constructii sigur se face si multa fizica si foarte multa matematica. Greu de crezut ca iti va fi usor venind de pe un profil uman

2 răspunsuri:
| papuciirupti a răspuns:

E destul de greu pentru tine fara pregatire, dar ai uitat ceva destul de esential, ai habar de constructii? sau e un fel de moft...
din cate stiu, de la unii de la altii nu se iau de la 0 ci se continua, ma rog, tot de la inceput vine dar e direct 'hard; si daca nu stii nimic e destul de greu.
nu imi lua parerea in calcul, e visul tau si nu il distrug, bafta... dar totusi de ce nu te duci la arhitectura?

| Valentin_Panţâri_1998 explică:

Nu as vrea sa dau la arhitectura ca abia după vreo 10 ani adunati de școală să pot ieși pe cont propriu. Pana atunci sa lucrez pentru unul și pentru altul ca nu am drept de semnătură, este nașpa pierzi mult timp.