| giяℓ98 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am 12 ani jumate si parintii mei de la o vreme nu stiu ce au ca sunt foarte severi.Ma tin prea din scurt. Daca de exemplu i-au o nota mica ma pedepsesc fara pc, tv si fara iesit afara, nu ma lasa sa plec mai departe de casa, nu ma lasa sa stau cu baieti doar cu fete.Nu stiu ce se intampla de la o vreme cu ei ca de cand am inceput clasa a 6a asa se comporta. Daca am zis si eu ceva si nu e bine si nu le convine lor dau in mine.Nu stiu ce sa fac. Mi-e imi vine sa plec de acasa dar nu stiu daca e bine ce fac.Nu mai suport inainte ma lasau sa fac aproape tot ce vreau si nu erau asa dar de cand am inceput clasa a6a nu stiu ce s-a intamplat.In fiecare seara cand ma pun in pat incep sa plang din cauza asta.Nu stiu ce sa fac ce sa le zic.Va rog un sfat ceva.

3 răspunsuri:
| Didy5780 a răspuns:

Pai, parinti tai pur si simplu nu suporta ideea ca tu cresti, si ei doar vor sa te pastreze pentru ei
incearca sa iti petresi destul timp si cu ei dar sa nu iti uiti prietenii totusi. arata-kle cat de mult ii apreciezi si cat de mult tii la ei. asa 6te vor aprecia!

| problems a răspuns:

Am patit si eu lucrul asta... zile direct! Ai probleme, ce gata plecai de acasa?! Lasa-ma in pace nu sunt un bibelou stiu sa imi port de grija! Ce atatea pedepse? Daca nu ai avut calculator cand erai mic/a asta inseamna ca eu nu am voie? Am evoluat tataie.Asa ca lasa-ma in pace.Dar si tu dale dovada ca sti sa iti porti grija...

| bunaziuaoamenibuni00 a răspuns:

Ai patit la fel ca mine...nici eu nu stiu ce sa fac si azi am fost certata si cica n-am voie afara toata vacanta...