| BubbleRO a întrebat:

Mama e rea cu mine.nu stiu ce sa fac.nu ma lasa sa ma duc la strand.ma refuza sa fac paparuda. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gaby119711 a răspuns:

Pai cand iti interzice ceva cerei motive.Incearca sa vb mai des cu ea incearca sa o intelegi.NU stiu cati ani ai insa tu trebuie sa o convingi ca este un om mare capabil.O si cel mai important cand discuti cu ea incearca sa fii serioasa(foarte) pentru ai demonstra ca sunteti de la egal la egal a si inca ceva sa nu faci scandal sau prosteala cand iti interzice ceva sau te pedepseste deocamdata conformeazate pana vei reusi sa cazi cu ea la o "inttelegere" un armistitiu.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu ea, sa te deschizi inaintea ei, sa o faci sa inteleaga ca suferi pentru modul in care se raporteaza la tine.Ca esti si tu om si ai nevoie de libertate, etc. Sper sa te inteleaga ca ai crescut si nu mai esti un copil.

| Filip23 a răspuns:

Ce-i aia paparuda? Faptul ca nu te lasa la strand nu induce ca e rea. Chiar din contra. Poate vrea sa te fereasca de minunile care se pot lua din apa infecta, poate vrea sa te fereasca de societatea nepotrivita. E bine sa nu traiesti cu ideea ca mama ta e rea, sa nu iti rezerve destinul vreo surpriza (sa nu cunosti oameni cu adevarat rai, nu iti doresc).

| BubbleRO explică:

Multumesc de raspunsuri