| Razvy197 a întrebat:

Salut ...am venit din nou cu o intrebare de data asta una la care ma gandesc mereu x-(. Tatal meu nu ma lasa deloc in pace ..Nu e zi in care sa nu urle la mine. Daca ma vede la calculator nu ma lasa crying..Are o problema fixa mereu cu calculatorul,chiar daca sunt in camera,citesc sau scriu,zice ca sunt la calculator.crying.Ii place sa se dea rege.Mereu stie sa ma faca de ras in public,iar mie nu imi convine sad.Toti vecini stiu ce om poate fi si cat urla la mine crying.Zice ca nu fac treaba,ma face in toate felurile iar eu de fiecare data plang pentru ca nu pot sa stau asa la asemnea vorbe, si mai ales sa mai vada si cineva cum urla el la mine. Uneori nu stiu ce as putea sa mai fac.Nu mai suport!.Va rog daca puteti ajutati-ma la acesta mare problema.

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Si eu sunt FIX in aceiasi situatie ca si tine exact identic doar ca nu prea avem ce face trebuie sa ii ignoram mie nu-mi pasa de taicamiu pentru ca se poarta asa e un om de nimic si un nimeni pentru mine ma doare fix in c*r de el.
Ignoral asa cum fac eu, nu mai plange ca faci riduri si iti distrugi neuronii ca te enervezi si vezi-ti de treaba, fa-ti planuri pentru ziua cand vei pleca din casa aia si ziua aia ai grija sa vina cat mai repede
Asa fac eulaughing

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Iuuui, si la mine face tata la fel de cele mai multe ori insa din fericire nu ma face de ras in public. Eu de cele mai multe ori cand imi face as aii intorc spatele si nu il ascult, dupa vine si imi vorbeste frumos. Treaba este ca la mine mai inteleg, de multe ori eu o caut cu lumanarea.
Incearca sa faci un lucru, nu mai sta la pc o saptamana, si poate se mia linisteste. Mai ajuta-l la treburile pe care le are, si cand tipa la tine nu ii spune nimic, lasa-l sa tipe, sa se descarce, bine ca nu te loveste. Cand mai viin prieteni la tine vorbeste cu mama ta sa il itna ocupat sa nu mai vina sa te faca de ras, si chiar ai putea vorbi cu ea despre acest lucru, poate ea este capabila sa te ajute.
Imi pare rau pentru tine, insa nu mia pune la suflet, poate nici el nu stie ce vorbeste, o fi suparat, e greu cu timpurile, si vazandu-te pe tine se descarca si el. Nu ca ar fi corect, insa daca observi ca nu se poate face nimic, singurul lucru care iti mai ramane de facut este sa te instruesti pe tien insati, astfel incat sa nu mia pui la suflet.

Sa ai bafta!

| AndiNyctophilia a răspuns:

Du-te la mama ta și cere-i un cuțit de bucătărie, iar apoi treci la treabă.

| yumary a răspuns:

Vorbeste cu el tu cati ani ai daca ai peste 15 ani explica-i ca esti destul de mare... vorbeste cu mama ta sau cu cineva despre asta.
E naspa ca cineva sa tot urle la tine si mai ales sa te faca de ras in fata prietenilor X_x.
Nu iti face probleme incearca sa vorbesti cu el sa ii explici ca nu e corect si ca daca tot il deranjeaza ca stai la calculator de ce ti la mai luat...happyvorbeste cu alta ruda cu mama ta sau sora frate daca ai. Cere ajutorul cuiva.
Baftahappy