| carinnutza a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Am colegi in clasa care ma considera ceva de genu "proasta clasei" dar nu inteleg de ce. mereu comenteaza la tot ce fac si ma iau drept "fraiera "lor si m`am saturat de lucrul asta. Uneiri sunt de treaba alteori nu. Nu stiu cum sa fac ca sa nu mai fii asa tratata si sa fiu tratata ca celelalte fete din clasa. pentru ca m-am saturat de problema asta. Vreau si eu sa fiu mai bagata in seama si sa fiu mai aporeciata. astept raspunswinking mersihappy

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Chiar neplacuta este situatia.sad Incearca sa stii problema acestei ignorante din partea lor si discuta cu ei intrebandu-i de ce si poate daca este cazul sa iti mai ceri si scuze, spunand ca ai gresit dar nu asa se face(doar daca este cazul, depinde). Daca tot nu te baga in seama nu mai vorbi cu ei si formeaza-ti alt grup in scoala sau in afara scolii, asta este. Chiar este imposibil sa ii obligi. Implica-te foarte mult in probleme clasei, ajuta-i cu ce poti si comporta-te foarte frumos, poate vor aprecia si se vor purta altfel. Sper ca te-am ajutat! Succes! Pupici, multa sanatate si tot ce iti doresti! Sarbatori fericite!

| livia_twilight a răspuns:

Ignora comentariile rautacioase si se vor plictisi.

| LERA_7476 a răspuns:

Incearca sa gasesti motivul pentru care ei fac ascest lucru poate cineva care te invidiaza ii infuenteaza. Cel mai bine e sa fii rece la asemenea comentarii se vor plictisi si vor renunta. Nu uita ca toate trec iar tu iti vei gasi locul in viata cu sau fara asemenea replici...succes