| Oana_1445 a întrebat:

Va rog sa-mi ziceti glume foarte amuzante! Va dau eu un exemplu: Bula este la scoala si invatatoarea intreaba:
-Bula, ce este patria?
Bula zise:
-Nu stiu, doamna invatatoare.
Apoi il intreaba pe vasile la fel:
-Ce este patria?
Vasile zise:
-Patria este mama mea.
Invatatoarea il intreaba pe Bula din nou:
-Ce este patria?
Bula zise:
-Patria este mama lui Vasile.
Invatatoarea:
-Nu Bula, patria este si mama ta! Acum ai inteles?
-Da, am inteles, sunt frate cu vasile! laughinglaughing

Nu-i amuzanta gluma? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| kittiecat a răspuns:

Stiu si eu una:Un francez s`a dus la un restaurant. el l-a intrebat pe ospatar(care era roman):
-Parlez-vous francais?[vorbiti franceza?]
-Nu prajim franzele!
-Pourqoi?[dc]
-porc esti dumneata!laughing
-oh la la... x(
-oala matii nu a mea!laughing

7 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

era bula la scoala il intreaba bula ce faci daca e coada la paine nu stiu
bula ce faci daca pleaca vaporu nu stiu
bula ce fac daca un om e la apa se ineaca nu stiu se duce la masa si intreaba mama ce fac daca ppleaca vaporul(vasul) iei batista si zici lalevedercii mama ce fac daca e coada la paine iti astepti randul mama ce fac daca un om e la apa (se ineaca) iau camasa si il trag la mal ce fac daca se bat doi oameni nu stiu

intreaba doamna:
bula ce fac daca un om e la apa (se ineaca) iau batista si ii zic lalevederci
bula ce faci daca e coada la paine sun la politie
bula ce faci daca se bat doi oamenii imi astept randu
bula ce faci daca pleaca vaporul(vasul) iau camasa si il trag la mal.

La scoala, profa ii spune lui Bula:
-Bula, zi o propozitie!
-Oaia paste.
-Bravo Bula! Mai zi una!
-Oaia paste.
-E aceiasi propozitie, Bula!
-Da. Da-i alta oaie.

O profesoara noua intra in clasa si spune:
-Cine se crede prost sa se ridice in picioare
Dupa cateva secunde bula se ridica in picioare
-Te crezi prost bula?(intreaba profesoara)
La care bula raspunde:
-Nu doamna dar ma simteam rusinat sa stati doar dumneavoastra in picioare.

cica bula la scolabig grinoamna invatatoare le face un anunt:
-Copii maine se face un mare bal mascati si sunteti rugati ca toti sa veniti imbracati in fructe(copaci pomii)
"a doua zi"unul vine in ciresi unul in nuc unul in mar... dar bula ce sa faca? in ce sa se imbrace isi baga un furtun in cur si isi punee un dus in cap.
Cand ajunge la scoala invatatoarea. Tu in ce te-ai imbracat ma?
La care Bula In CURcuDUS d-na invartatoare.

| SummerSmile97 a răspuns:

Culmea geografiei:Sa bagi varful Omu in pestera Muierii
sau
Americanii au inventat un robot care prinde hotii.In america in 10 minute a prins 30 de hoti, in franta in 5 minute a prins 20 de hoti, In Romania intr-un minut a fost furat laughing

sau

Presedintele Americi(Obama) cu presedintele frantei si cu Basescu au murit si au ajuns in iad. Obama s-a dus la dracu care statea de pasa zi i-a spus:
-Hai lasa-ma sa vorbesc cu tara mea ca sa vad ce se intampla!
-Eu te las dar tarifele sunt foarte scumpe!
-Nu vorbesc mult!
-Bine!
Vorbeste el 5 minute si dupa aia de duce la drac si il intreaba:
-Cat costa?
-1000 de dolari! Eu ti-am zis ca e scump!
Plateste el si vine si presedintele Frantei si ii spune:
-Daca l-ai lasat pe Obama lasa-ma si pe mine!
-Da te las dar tarifele sunt foarte scumpe!
Vorbeste el 9 minute si dupa aia se duce la drac si il intrebase:
-Cat costa?
-10000 de euro!
Plateste el si vine si Basescu si ii spune:
-Lasama si pe mine sa vorbesc cu tara mea ca si asa e vai de capu ei!
-Eu te las dar e foarte scump!
-O sa platesc eu!
Vorbeste basescu o ora 2 ore, discuta el nu stiu ce fel de afaceri importante, si dupa ce termina de vorbit se duce la drac si il intreaba:
-Cat costa?
-3 lei!
-Asa de putin?
-Pai din terea in retea e aproape gratis! laughing

sau

Intr-o zi umbla un om prin padure. La un moment dat se intalneste cu ursul.

Omul nostru se pune in genunchi si spune:

- Doamne Dumnezeule, te rog da ganduri crestine acestui urs!

PUUUFFFF, i se indeplineste dorinta

Se pune ursul in genunchi:

- Binecuvanteaza Doamne aceasta masa.

sau

Asemanarea dintre un urs panda si o virgina: amandoua sunt pe cale de disparitie.

sau

Bula si cu Strula joaca carti in burta lui maicasa.

Bula:

- Ba eu nu mai joc.

Strula:

- Da de ce?

Bula:

- Ca sa uita chelu ala la noi.

| georgesur a răspuns:

In sala de operatie
Chirurgul:. anestezic
Asistenta:. de-a noastra sau de import?
Chirurgul: …e criza,. de-a noastra!
Asistenta : na-ni, na-ni,…na-ni, na-ni.

Soţia: "Iubitule, ai observat? Am cumpărat o perie nouă pentru toaletă."
Sotul: "Am văzut, dar prefer totuşi hârtia igienică."

La o partidă de vânătoare, un bărbat elegant din Stockholm împuşcă o raţă. Pasărea cade însă în ograda unui fermier, care susţine că vânatul îi aparţine.
- E pasărea mea, insistă orăşeanul.
Fermierul sugerează să fie tranşată disputa în stil vechi, cu un "şut neaoş":
- Eu îţi trag un şut cât pot de tare în boaşe, apoi tu faci la fel cu mine. Cine urlă mai puţin ia pasărea. Bărbatul e de acord. Fermierul îi trage un şut straşnic în părţile sensibile. Când îşi revine, oraşeanul şopteşte cu greu:
- Bine. Acum e rândul meu.
- Lasă, zice ţăranul. Poţi să păstrezi raţa.

| ஐAdeஐ a răspuns:

Ba ff amuzantalaughinglaughinglaughing

Vine Bula la taicasu cu doua valize.
- Ce ai patit Bula?
-Ma-m certat cu sotiamea.
- In locu tau as fi rupto!
- Ce crezi ca am in valize?

- Bulă, vrei să spui că nu te-a ajutat tatăl tău la rezolvarea problemei?
- Nu m-a ajutat.
- Dă-ţi cuvântul.
- Mi-l dau. Nu m-a ajutat, a rezolvat-o singur

Bula la recrutare da medicului o foiaie pe care scrie: "Nu pot sa vorbesc, sunt mut". Medicul militar:
- Puneti mâna pe masa si închideti ochii.
Medicul îl loveste cu putere cu ciocanul.
- Aaaaaaaaah!
- În regula – mâine învatam litera "b"!
laughinglaughinglaughinglaughing
ti-a placut sper

funda?puppy dog eyes?

| Cipiripi a răspuns:

Ok uite una da-mi dai mie funda ca altfel ma supar
Baiazid vine la curtea lu Mircea cu un tun
Mircea se scoala se piapta-na se spala si dupa accea in goana vine un slujitor:Maria ta baiazid a adus un tun
atunci tu pune un steag
ala pune steagu repede
baiazid mai vine cu un tun mai pune ala un steag
baiazid cu 5 pune 5 steaguri mircea si tot asa pana cand se plictiseste neintelegand ce vrea sa zica mircea dupa 100 de ani mircea si cu baiazid stateau la o bere pe timp de pace si vorbeau
si baiazid il intreaba ma mircea mai tii tu minte cand am venit cu un tun si tu ai pus steag si tot asa da ce e cu asata ce ai vrut ma sa zici Ca mi se falfaie de tunurile tale. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Intrebare: Care este cea mai adevarata definitie a globalizarii?
Raspuns: Moartea printesei Diana!
Intrebare:Cum asa?
Raspuns:O printesa engleza cu un amant egiptean are un accident intr-un tunel francez... ...intr-o masina germana cu motor olandez, condusa de un belgian, imbatat cu wiskey scotian, urmarita fiind de paparazzi italieni pe motociclete japoneze. Printesa era tratata de un doctor american cu medicamente braziliene. Si chestia asta iti este trimisa de un ardelean, iar tu o citesti pe un monitor corean, asamblat de muncitori din Bangladesh intr-o fabrica din Singapore, transportat cu vapoare de indieni si descarcat de sicilieni, transportat din nou in camioane conduse de soferi turci si in final vanduta tie de evrei destepti.

Sau

Oare ce se intreaba un elefant cand vede un barbat gol?

Cat despre gluma ta, intr-adevar este foarte amuzanta, tin minte o data la ora de engleza, ultima ora inainte de vacanta am zis bancuri si mi se pare ca cineva a zis-o si pe a ta, toata clasa a inceput sa rada! Dar bancurile mele iti plac?

Pa, pa.

| anytza_7823 a răspuns:

Undeva la tara o fata pune ochii p un baiat, gandinduse ca daca se culk cu el baiatul tamane al ei pentru totdeauna, asa cum o invatasera si p ea parintii si bunici ei, la un momendat ea de tot da p LG el, in cele din urma ajung sa se cunoask, se duk in hambar fac sex, dupa care stau intinji p spate si privesc spre cer, la un momentdat, fatail intreaba p baiat: -auzi iubitule! daca iese baiat ce nume ii ponem?, la care baiatul ii scoate prezervativul ii face 2 noduri si ii rasponde: -daca iese de aici ii ponem hudinii...(sper sa iti plac)laughing