| TTdsIulia a întrebat:

Va rog sa raspundeti exact cu ceea ce credeti. va dau funda si vot dar nu cred ca intotdeauna o funda este atat de importanta... am nevoie de voi.

Ce credeti voi ca este o prietenie adevarata?
Daca " cea mai buna prietena "iti greseste atat de mult incat nu mai poti sa ierti ce faci? am iertat-o si am avut incredere in ea intotdeauna dar ce fac daca a gresit de " n " ori intr-o saptamana si nu mai pot sa trec peste? daca nu mai vreau. va rog ajutati-ma straight face, sunt genul de persoana care iarta repede dar care nu uita niciodata, acum de exemplu imi vin in minte si greselile din trecut care se aduna, toata lumea imi zice ca nu ma merita si ca pun prea mult suflet pentru cineva care isi bate joc, dar pana acum chiar am vazut ceva in ea, a fost prietena mea si i-am acceptat orice desi niciodata nu a apreciat asta eu m-am multumit sa ii fiu alaturi, dar acum nu mai pot, incerc sa vorbesc cu ea dar imi vine in minte tot si ma doare. ce credeti ca ar trebui sa fac? nu stiu daca intelegeti ce am vrut sa zic straight face sincer am ajuns sa nu ma mai inteleg nici eu, pana acum tot ce am vrut a fost sa o ajut dar mi-a dat cu piciorul.

Răspuns Câştigător
| n3bunatica a răspuns:

Buna! genu' de persoana care iarta repede dar nu uita niciodata sa sunt eu, pff.si asta e cam nasol pentru ca desi ierti o sa iti aduci mereu aminte.prietenia adevarata in opinia mea este ca prietena/prietenul sa iti fie altaturi cand ai nevoie si nu numai, sa te sprijine si e normal sa greseasca pentru ca esti om.dar de multe ori prea multe greseli dauneaza prieteniei si te indepartezi.sincer daca e asa cum zici tu cel mai bine ar fi sa o eviti sa te indepartezi usor usor de ea dar sa ramaneti amice sau simple cunostinte pentru ca nu poti uita prietenia care te-a legat, si chiar daca va impacati o sa iti aduci aminte de greselile pe care le-a facut si asta nu e deloc bine si e dureros pentru tine.cel mai bine ar fi sa te indepartezi de ea si sa ramaneti amice nu prietene

5 răspunsuri:
| Escape a răspuns:

Incerca sa treci peste, eu nu cred in prietenia adevarta, si daca exista e rara. O prietenie adevarta e aceea cand deveniti mai mult decat surori, sti ca poti avea incredere deplina, trebuie sa fi foarte devotat ca prieten happy de asta nu cred eu in prietenia adevarata, omul nu are toata calitatile necesare pentru a pastra o prietenie. Eu zic sa o lasi pe prietena ta, mai bine ramai fara prietene decar sa ai multe si toate false, sa nu o mai ierti, pentru ca nu merita. succes

| Dizz a răspuns:

Păăi. încearcă să vorbești cu ea și spune`i toate astea. Dacă chiar ai simțit ceva nu e ok să o lași așa ca și cum nu ar fi fost nimic straight face. Poate te va înțelege și nu`și va repeta greșelile. Măcar și`a cerut scuze? happy

| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu iti e prietena, si eu am patit-o anul trecut cu fosta bff care era gata sa rupa prietenia pentru oricine.
nu iti este prietena. DELOC!

| elutzika a răspuns:

Un prieten adevarat iti iarta orice si uita cand ti-a gresit cea mai buna prietena. Acum ar trebui sa vorbesti cu ea sa vezi de fapt de ce a facut tot ce a facut sa ii explici ce nu ti-a convenit si sa o intrebi daca ea doreste sa mearga prietenia mai departe daca nu ramaneti simpli amici. multa bafta:*

| sdelyutza a răspuns:

Nu iti estee prietenaa exact asa am vut si eu ii spuneam orice chiar si de pr meu si so bagat peste mine si tot am iertato si s-a dus la mama si m barfit ca fac prosti di tot am iertato dar am trecut paan cand nu am mai putut si am dato draq...scz ca zic asaa da asaa merita niste pr de asteaa... acum mie mai bine fara ea si am o gramada de prhee hee