| A12NDRA a întrebat:

Va rog TPU mult sa ma ajutati, am o mare problema.Eu iubesc un baiat care este cu 6 ani mai mare decat mine, si este si dintr-o alta localitate.Astazi am cunoscut un baiat, un alt baiat, care este din aceeasi localitate cu mine si are si aceeasi varsta cu mine.Problema este ca mie imi place oarecum de acest baiat care l-am cunoscut azi. Dar il si iubesc pe celalalt.Acum trebuie sa aleg pe unul dintre ei.
Va rog sa imi dati si mie cateva sfaturi, nu stiu deloc ce sa fac.Imi este chiar foarte greu(rog seriozitate pentru ca si eu v-am tratat serios). Daca puteti sa ma ajutati sa aleg.As fi foarte recunoscatoare.

Multumesc mult, si sa nu uitam de

Răspuns Câştigător
| Deniisze a răspuns:

Bună!
Stai puţin şi gândeşte-te, relaţiile la distanţă se termina cam prost, cum s-ar spune.
Alege persoana care o crezi tu potrivită. ( şi stai liniştită, nu îţi iau întrebarea în glumă, că nu aş avea de ce)
Succes şi sărbători fericite!

5 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

Acum cu toata serioziatea, tu stii ce trebuie sa alegi!

Nu stiu ce intelegi tu prin "il iubesc" si ce intelegi prin "imi place oarecum". Pt ca observ ca tu pui doua sentimente care nu sunt pe picior de egalitate, in balans cand pentru mine personal cele doua sunt chestii diferite.
Observ ca nu pui problema ca la unul tii mai mult...sau ca interesul tau fata de unul dintre ei este mai intens, ci ca pe unul il IUBESTI si pe celalalt il placi... OARECUM.
Acum iesi putin din ecuatie si priveste neutru gandind problema din afara, si sunt ferm convinsa ca iti vei da si tu seama ca ceva nu e in regula:
1. Ori tu nu stii ce inseamna sa iubesti (atunci cand iubesti, nu mai ai ochi pentru altul!)
2. Nu ne-ai dat bine datele problemei, probabil ca iti plac ambii baieti si nu stii care este alesul.

| BlueEyes_2305 a răspuns:

Parerea mea este sa pui pe cantar sentimentele tale, sa analizezi cu atentie comportamentele celor doi, sa decizi care relatie ti-ar oferi mai multe beneficii si oportunitati.Totusi o rel. la distanta nu se poate numi relatie. Uneori nu stii cu cine ai de-a face.ma rog asta e opinia mea.mult noroc si fie ca alegerea ta sa fie cea corecta!

| xXx_6966 a răspuns:

Alegel pe cel care e mai sincer cu tine si tine cu adevarat la tine. Dar oricum e alegerea ta.gandestete bine.Bafta
pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biatul p care il ubesti ar trebui sa fie mai intens mai cel care treage de u.pai biatu in localit indepartat nw se stie daca tine la u. dar nici biatu din localit ta nw te ubejte. vzi daca te ube biatu din localit u. n stiu cum sa iti demonstreze asta dar ii mai sigwr sa afli de la biatul asta.saw vezi d la celalt daca te ubejte.suces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saasafasfggds