| alinaioana12 a întrebat:

Vesnica problema,il "iubesc",nu ma iubeste.L-am cunoscut acum un an,l-am placut din prima.Dar dadea si el semne ca ma place,din pacate atunci nu stiam ca lui ii plac ABSOLUT TOATE fetele.A inceput cu mesaje dragute:draga,scumpete, eu ca proasta ma topeam.Ne-am intalnit de cateva ori,saruturi,imbratisari,chestii,dar am refuzat o relatie cu el din cauza diferentei de varsta+am aflat mai multe despre el.M-a chemat de cateva ori la el ceea ce poate insemna un singur lucru,spre marea mea nefericire,nu m-am dus niciodata(sper ca nu voi regreta). Apoi ne-am distantat,nu ca nu am fost asa mereu.A trecut un an si inca ma gandesc la el, stiu ce ganditi:o copila proasta care crede ca s-a indragostit.Stiu ca nu-i iubire, probabil obsesie.Dar chestia e ca dupa un an adorm si ma trezesc cu el in gand.Si nu mai vreau, au mai fost vreo 2 baieti intre timp, cat timp vorbeam cu unul dintre ei il uitam pe respectivul.dar dupa cateva minute/ore/zile revenea in minte.Nu pot sa inteleg de ce ma gandesc la el? cand nici macar nu am avut o relatie normala? Stiu ca lui nu-i pasa de mine, ca m-a vrut in pat.da pe bune daca inteleg.Am nevoie sa vorbesc cu cineva, care sa ma suporte, sau cer prea mult?

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu ai nevoie de el, ai nevoie sa iti rezolvi problemele de personalitate, sa te cunosti, sa-ti integrezi partea de umbra, sa-ti depasesti nevoia de a fi iubita, sa-ti pansezi rana, sa-ti schimbi programul, sa iesi din infantilism, altfel spus, sa te maturizezi.

| Ilisaysmeow a răspuns:

Hey! Problema ta am avut-o si eu numai ca la mine a fost un pic diferita (el era cu mine in clasa si nu mi-a cerut sa merg pe la el laughing si am sfarsit cu o depresie ) as revenind e bine ca iti dai seama ca e obsesie, nu iubire. El iti este ca un "drog" si nu ai cum sa-l uiti decat daca iti fac damblaua si ajungeti impreuna, dar daca e mai mare e nasol pentru ca poate o sa vrea sa intretineti relatii sexuale ( si daca esti prostuta (nu zic ca esti, dar dragostea e oarba) ai putea sa-i pici in plasa sau daca te indragostesti nebuneste de alt tip. Poate ai noroc si merge zicala cu timpul vindeca orice rana, desi a trecut un an. Tine capul sus si fi tarewinking