| Nowingsangel a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa fiti indragostiti de doua persoane complet diferite?

10 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

"Indragostit" e prea mult spuns, dar mi s-a intamplat sa admir persoane complet diferite din punct de vedere al personalitatii, comportamentului etc.

| Musique a răspuns:

Doar să simpatizez mai mulți băieți drăguți, dar nu și să mă îndrăgosesc.
E încurcată treaba.
Oricum, baftă!

| Nowingsangel explică:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat indragostit dar imi erau 2 fete simpatice si pe care le placeam asa. Una era mai inteligenta, mai timida, mai cuminte, cealalta o cam durea in fund de scoala, chiulea, fuma, injura, vorbea mult mai mult...happy

| AOLEVRIC a răspuns:

De 2 persoane in acelasi timp?

| Biancaalone a răspuns:

Da! Mi s-a intamplat! Nu stiam ce sa aleg>Intr-o noapte il visam pe unu, a doua noapte pe celelalt!

| Meaningful a răspuns:

Sa fii indragostit de doua persoane concomitent se poate doar in situatia in care cele doua persoane sunt foarte asemanatoare, daca ele respecta un tipar in cautarea caruia tu ai pornit.

Iar tu esti nesigur in legatura cu sansele tale cu vreuna.

Am experimentat nu doar odata situatia asta.

Am realizat dupa un timp ca una reprezinta o inflacarare. Si cealalta reprezenta o indragostire in adevaratul sens al cuvantului.

Din experienta proprie, consider ca e un conflict interior intre posibilitatea unui prezent linistit langa o persoana care e la acelasi nivel cu tine si un viitor alaturi de o persoana pentru care esti nevoit/a sa iti dezvolti potentialul si sa il concretizezi, o persoana care te provoaca sa evoluezi.

| andreistalkerromania a răspuns:

Mie de 3... Serios...

| pix3L a răspuns:

Da e o chestie complet normala statisticile spun ce e nevoie de vreo 2 secunde ca sa te indragostesti, dar sper ca diferenta nu e de sex caci asta ar fi o problema. Dar daca vrei sa fii impreuna cu una din acele persoane alege-o pe cea care ti se potriveste care pare sa-i placa aproximativ ce-ti place si tie. Cauta date despre ei pe Facebook acolo la "Despre". Sper sa te ajuta.
Funda?