| maria91r a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa simtiti ca viata nu mai are niciun rost? Ce ati facut sa schimbati de tristete?crying

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Viata mereu isi are rostul inca de la nastere.Ca nu-i gasim noi rostul vietii e alta poveste.Cand sunt trista am urmatorul monolg in timp ce merg(daca ploua si mai bine, ma inspira ploaia):"Inca o problema careia trebuie sa ii dau de cap.Toate chestiile nasoale si ciudate numai mie mi se intampla"Dupa 5 minute:"Dar lasa ca o scot eu la capat ca doar nu ar prima sau ultima problema cu care ma confrunt"

| arysa a răspuns:

Cand trec prin asemenea momente vorbesc cu cineva:o prietena mai de incredere sau mama si ma descarc lor de toate nemultumirile.Sau pur si simplu ma culc si ma gandesc ca maine va fi o zi mai buna, voi reusi ce mi-am propus si viata va capata un sens.

| dragutza a răspuns:

Da, au fost momente in care am urat ca traiesc, dar incet incet am trecut peste asta, a fost greu dar "m-am vindecat"! pur si simpluv mi-a trecut nu am facut ceva specific ca sa-mi treaca! o solutii poate er fi sa vorbesti cu cineva, dar acea persoana nu cred ca te v-a intelege(nu a trecut prin ce ai trecut tu)intru totul si te vei simtii poate si mai rau! gandeste-te ca multe persoane tin la tine foarte mult, chiar daca tu nu stii sau nu-ti dai seama; ia un ursulet de plus in brate si stange-l tare la piept(macar ai un umar pe care sa plangi); asculta muzica"saltareata"ca sa-ti ridice moralul si sa te faca sa "topai" si te vei simtii mai bine! succes

| ViVi a răspuns:

Sunt momente in viata care zicem ca nu mai puteam sa iesim la capat si eu am momente de acest fel si chiar si acum sunt trista si pana la urma se termina cu bine chiar daca ii greu...fi mai puternica in viata cu vointa si cand ai o greutate sa spui asa ca se termina si va trece si de va termina cu bine si vor veni momente bune in viata care atunci ai sa doresti sa traiesti pana in ultima clipa...crezi ca nu mai tu te simti ca viata nu are niciun rost? si eu am avut aceste momente si nimeni nu ma ridica '' de jos '' adica ma sprijit singura am trecut si inca voi mai trece tongue pentru ca asa e viata asculta aici cu toti avem probleme si gandeste-te ca altii au mai grele ca tine si atunci vei intelege cursul vietii
o seara buna kiss

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Pt asta ai nevoie de prieteni...adica intr-o zi luasem 2 la mate 2 la romana 2geografie si 3 la istorie laughing)rolling on the floor inca imi aduc aminte ...si eram asa de deprimat si de suparat si ca de obicei la ce prieteni am stateam asa suparat in casa plangandu-mi de mila poc se aude in geam o piatra noroc ca aveam termopane laughing si nu mau lasat pana n-am iesit afara...pe urma mau mai inveselit chiar daca nu vroiam...acum depinde de ce-ti place tie sa faci pentru a te inveseli...adica ei mau inveselit cu ce stiau ca imi place mie:gagici, putin whisky dar f putin asa ...si pe urma ce ma face pe mine sa rad...au inceput sa se bata sa ma faca sa rad laughing...sau injurat in tot felul...si pana la urma mi-am amintit si-am zis...viata e fms trebuie traita si nota de la scl revizuita laughing

| Ana_6509 a răspuns:

Fiecare are momente in care zice ca viata e de ***** si isi doreste moartea. Cei slabi, lasi recurg la sinucidere iar cei puternici trec peste.Asta e viata, nu poate fi doar roz! Depresiile astea apar mai ales in adolescenta insa noi trebuie sa fim optimisti(chiar daca e mai greu)si sa vedem si partea buna a lucrurilor, a vietii.:*

| g_7133 a răspuns:

Trec peste happy. gasesc motive pentru care viata mea are rost, petrec mai mult timp cu prietenele mele sa nu ma simt singura. Rad, glumesc. O viata avem. nu trebuie sa stam suparati sau tristi big grin! Be happy big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.
Desi sunt trista de 2 saptamana nu arat asta.
Rad rad si iar radbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt momente în viață de care toți ne izbim, tristețea ne cuprinde, plângem, regretăm, privim spre cer și o mică rază de soare se arată.
Ori de câte ori ne pocnește tristețea este bine să vedem partea plină a paharului pentru a trece mai tușor peste astfel de momente care ne lasă mici sechele în suflet.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, bineinteles.Mai ales in adolescenta. Asta ti se poate intampla la orice varsta. Tine de psihic si de cum percepem lucrurile fiecare dintre noi. Ce am facut ca sa scap de tristete? Am lasat timpul sa treaca!

| crysha a răspuns:

Am trecut prin faze de genul asta. Dar apoi m-am gandit ca cine sunt eu ca sa consider ca viata mea nu mai are rost, alti sunt de 1000 de ori poate mai suparati ca mine si cu probleme grave. incearca s te gandesti si ce anume te-a adus in starea asta...