| Houselaurie a întrebat:

Vineri sambata si duminica sunt plecat intr-un cantonament.si mergem cu autocarul, avem de facut vreo 600km, si imi place de o fata.cum ma pot da la ea in autocar, ma duc langa ea, si incep sa vb despre ce? eu am mai vbit cu ea, dar vreau sa o tachinez, vreau sa ma distrez cu ea.si daca nu in autocar, cand suntem in camere, sau in alta parte, cum sa ma dau la ea? despre ce sa vorbesc?

2 răspunsuri:
| ladyinblack_5019 a răspuns:

Ai grija cu tachinatul, unele fete sunt foarte sensibile si pot considera tachinatul ca pe o jignire.Cel mai simplu mod de a incepe o conversatie cu o fata este sa descoperi un lucru care va place la amandoi, apoi sa deschizi subiectul prefacandu-te ca nu ai habar ca si ea este pasionata de tema discutata iar lucrurile v-or merge ca pe roate.Asculat-o si arata-i ca intr-adevar esti dornic sa-i asculti povestea.Nu fa pe macho man cu ea,deoarece o fata nu are nevoie de asa ceva langa ea,are nevoie de o persoana care s-o amuze si so binedispuna, un macho man nu este chiar un magnet de fete asa cum vezi in filme. Oricum, bafta multa.

| Adelia95 a răspuns:

Poi poti astepta pana cand vezi ca e singura,si atunci te poti duce la ea,intre timp poti afla care sunt hobby-urile ei si poti discuta cu ea despre asa ceva, va fi foarte incantata daca vede aveti unele lucruri in comun iar in autocar daca nu poti vorbi cu ea uitate insistent la ea o sa-si dea singura seama ca o placi si ca iti doresti o relatie, iar cand ve vei merge sa discuti cu ea incearca sa te apropii din ce in ce mai mult de ea si daca iti permite sarut-o daca nu iti permite e cazul sa o lasi mai moale si poti incerca altadata la fel,