| Mélancolie a întrebat:

Voi ati simtit vreodata ca cineva este in spatele vostru, dar de fapt nu era nimeni? :-s

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este îngerul nostru păzitor.
Pa, pa.

| Elena1234456 a răspuns:

Am simtit de multe ori asta happy.

| Shuellen a răspuns:

De multe ori, dar este doar subconstientul care actioneaza in urma impulsurilor creierului, care este sensibil la imagini intunecate.
Stiti ca mereu cand ne e frica intoarcem capul?! chiar daca unii au sa nege, asa se intampla pentru ca este nevoia de a vedea ce se petrece in jurul tau, daca este sau nu adevarat ceea ce gandeste creierul.
Poti avea starile astea si din urma unor socuri, si de faptul ca in copilarie iti era frica de intuneric.Este vorba de o trauma care se trateaza cu timpul, aparand de obicei la adolescenti.

| Ics a răspuns:

De obicei seara cand merg singura pe strada am impresia asta. dar doar mi se pare :-ss mai ales acum cum se intuneca devreme mi. e urat tare sa merg singura laughing

| Nicolelenaa a răspuns:

De foarte multe ori.
Dar nu era nimeni. oh go on
Este doar subconstientul nostru.
Daca noi nu stiam ce inseamna fantome sau vampiri crezi ca ne mai simteam asa?
Nu trebuie sa iti faci griji.
Incearca doar sa nu te mai gandesti la asta si totul va trece de la sine.winking
Succes. :*

| Geo14 a răspuns:

Mi-am adus aminte de ceva...ciudat pentru voi dar inspaimantator pentru mine.Acum cativa ani cand ramaneam singura acasa simteam ca cineva era in dormitor, in hol, in bucatarie auzeam zgomote care erau practic doar in mintea mea si simteam cum cineva radea langa mine, langa urechea mea, era un sentiment de neliniste totala si de frica!
Bine ca am scapat de inchipuirile alea blestemate care erau cauzate de teama de a ramane singura acasa.

. ps:intamplare absolut reala.

fundita?

| BLURREDLINES a răspuns:

Daaa. Chiar si acum cateva min. am simtit straight face. Oare ce e chestia asta?

| bebitzuluy a răspuns:

Doar cand iti este teama simti asta. Cel putin mie asa mi se intampla.