| anonim_4396 a întrebat:

Voi aveti cont pe Twitter? daca da ce faceti pe el? pentru ca mi-am facut si eu acum si nu prea par asa multumita.

Răspuns Câştigător
| allepurple a răspuns:

Nah, pai nu e facebook. Pe twitter se promoveaza ceea ce gandesti, ce faci in acel moment, nu pozele si datul de comentarii. Eu am. Unul axat pe o celebritate favorita. Am followat o gramada de altii carora le plac aceleasi chestii ca mine, am vorbit cu ei prin mentiuni @, scriu ce-mi trece prin cap, de la "mananc struguri" la "cine a vazut ultimul videoclip a cutare". Mai pun poze pe twitpic (aplicatie ce trebuie instalata, e simplu), adun followeri, vorbesc cu vedete (ma rog eu le trimit tweeturi ele nu raspund mereu), le-am dat follow sa fiu la curent cu ce mai fac, unele mi-au dat si mie follow back. Deci e fain. Si cele mai amuzante sunt trendurile funny. Mie personal imi place mai mult twitter-ul decat facebookul sau orice altceva. E simplu, vorbesti cu lumea, nu te stie nimeni daca nu vrei, vorbesti in engleza (sau orice limba vrei) happy Pentru mine e o buna metoda sa-mi exersez engleza.