| Mia a întrebat:

Voi aveti probleme cu profii? Adica sa se ia de voi aiurea? Eu, de exemplu, am o matusa care e profesoara de engleza la liceul la care invat eu. Dar eu la clasa am alta profa de engleza. M-am inteles bine cu aceasta profesoara in clasa a 9-a si a 10-a pana a aflat ca am dat Cambridge-ul.Si cum nu facusem meditatii cu ea, s-a prins ca m-a pregatit matusa mea.De atunci ne persecuta pe mine si pe inca 3 colege(care fac med tot cu matusa mea). Desi suntem cele mai bune din clasa, pe noi ne cearta tot timpul, daca noi suntem singurele care ridicam mana la o intrebare, ea prefera sa treaca la altceva decat sa ne lase pe noi sa raspundem.Asa ca am inceput si eu sa ma iau cu ea in gura.Cand comenteaza ea, comentez si eu.Am ajuns sa o urasc asa de tare incat, intr-o noapte am visat ca am dat cu masina peste ea(o masina pe care o gasisem pe net in cautarea mea pentru cadoul de 18 ani si care imi placuse mult), iar a doua zi m-am simtit foarte bine si...nu stiu...implinita dupa visul acela. Voua vi s-a intamplat? mersi ca ati avut rabdare sa cititi.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Profa de fizica.My lovelove struck
Cred ca e indragostita de numele meu de familie, altfel nu imi explica ca nici nu paseste bine in clasa si ma scoate la tablawhistling
Si nu stiu cum al naibii catalog se deschide "din intamplare" la pagina mea mai mereu
Intr-o zi m-a scos la tabla si a inceput sa imi povesteasca de porumbul ei de la tararolling on the floor
N-am nimic cu ea dar ma persecuta grav de totoh go on

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Am avut si eu cateva probleme, din cauza ca am renuntat sa mai merg la o olimpiada. Dar in cazul asta, mi se pare chiar absurda profa ta. Adica si normal ca ai facut pregatire cu matusa ta, pe gratis si nu cu ea. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, decat sa o ignori si sa incerci sa nu te lasi calcata in picioare; in fond, liceul nu tine pentru totdeauna. Succes! big grin

| pufoletedebomboana a răspuns:

Si mie mi sa intmplat cu profa de italiana, dar am lasat-o in pace si acum nu mai are nimic cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că are ceva personal cu tine; a văzut că ştii să răspunzi şi nu-şi mai pierde timpul tongue Şi mie mi se întâmpla să nu mă pună să răspund (tot la engleză), spre necazul meu. Eh, fiecare cu stilul său de evaluare.
Sunt şi cazuri foarte rare în care pur şi simplu antipatizează pe unii elevi, dar de cele mai multe ori ni se pare nouă.
Cu cât te adaptezi mai repede la obiceiurile profesorului, cu atât îţi merge mai bine (nu mă refer neapărat la a împuşca note). Oricum, tuturor le plac spontaneitatea şi implicarea la lecţia PREDATĂ (nu doar evaluare). Cam aşa se întâmplă şi la facultate happy
Şi eu am fost stresată uneori din cauza unei materii foarte grele şi mi se părea un coşmar doar când visam cursul cu d-ei, dar fără S. F.-uri cu tot felul de accidente laughing, dar în realitate nu are nimic personal cu nimeni (dacă eşti mai sensibil te afectează mult sarcasmul ei, totuşi), îşi face datoria fiindcă e o materie foarte importantă.
Pe lângă faptul că sunt profesori, sunt oameni cu diferite temperamente, caractere, unii sunt mai calmi, alţii mai răutăcioşi, alţii se lasă influenţaţi de problemele de acasă… Şi mai ales, unii n-au făcut deloc/nu ţin cont de/au uitat cursurile de pedagogie laughing Ne adaptăm, n-avem de ales. (app, mama e profă şi discut foarte multe lucruri de genul acesta cu ea)