| wannabe a întrebat:

Voi ce asemanari si deosebiri credeti ca ar exista intre prietenie, pretuire, simpatie si dragoste? sunt curios ce raspunsuri primesc

Răspuns Câştigător
| darkeyes a răspuns:

Foarte buna intrebarea! happy
Se aseamana fiindca toate sunt sentimente puternice, intense, toate sugereaza "increderea"!
Chiar daca citindu`le consecutiv avem impresia de sentimente de acelasi grad, acestea se pot desfasura in diferite momente. Poti sa ai un prieten foarte bun pe care sa te poti baza mereu, poti avea prietena buna pe mama ta, sau pe propriul tau iubit/a ( sunt diferite sentimente de prietenie) in cazul unui coleg/partener este simpatie, in cazul mamei sau a unei rude foarte apropiate este pretuire iar in cazul partenerului de viata, sotului, iubitului este cel mai puternic sentiment pe care putini ajung sa il simta si sa il traiasca cu adevarat: dragostea! :X

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretuieste prietenia si priveste cu simpatie defectele celui iubit...
http://zossor.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu am nici un raspuns doar o intrebare