| Antrax a întrebat:

Voi ce ati face daca cel mai bun prieten al vostru s-ar muta in alt oras la km distanta?cryingcrying

Răspuns Câştigător
| ing. a răspuns:

Daca prietena mea Andra ar face asta, as fi distrusa.Adica.,noi mereu ne intalnim, vorbim pe mess, ne impartasim una alteia totul.
i-am spus si ei ca o iubesc ca pe o sora, si cred ca e reciproc.Nu stiu ce m`as face fara ealove struck.Cred ca as suna`o tot timpul, si as vorbi cu ea tot timpul pe mess sau prin sms. I`as trimite scrisori, as chema`o in vizita pe la mine...
Ar fi groaznic.sad. Prieteni adevarati greu gasesti.In cazul meu, nici nu stiu daca pot sa ii numar pe degetele de la o mana.De ce, pentru ca majoritatea 'asa zisilor prieteni' mai spun lucruri urate despre mine sau se prefac ca-mi sunt prieteni.
love struck Traiasca prietenia adevarata

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Acum o luna jumate` cea mai buna prietena e mea s`a mutat in alt orascrying
La inceput era ingrozitor...ptc eram depedente una de alta...comunicam non`stop.
Apoi...am inceput sa ne vedem cam o data la doua saptamani...si vorbeam la telefon in fiecare zi... e foarte greustraight face
Cu timpu` probabil va fi mai usor... dar deocamdata asta estraight face

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Off...am trecut prin asta. Dar la mine a fost invers.Eu m-am mutat nu ea sadImi era foarte greu fara easadImi aduceam aminte prin cate am trecut si eram foarte trista. Vb in fiecare zi cu ea la telefon si pe messlove struckInsa, nu era usor.Cu timpul am trecut si peste astabig grin

| SweetCandy a răspuns:

As tine legatura q el/ea si nu cred ca relatia dintre noi s-ar raci, mai ales ca e cel/cea mai buna prieten/ahappy

| Annitu a răspuns:

As tine legatura cu el...sad; as vb cu el 12 ore pe zi la tel (sau pe mess, sau prin scrisori)thinking

| Gregory a răspuns:

Salutare! Pai eu unul as incerca sa tin cat mai des legatura prin toate mijloacele de comunicare de care dispun (internet, telefon mobil/fix, scrisori etc.) si daca se poate sa ma vad cat mai des cu el. Daca vrei ca o relatie (de orice tip) sa dureze comunicarea este cea mai buna solutie! Si bineinteles sa ai credinta, incredere si ganduri pozitive ca totul va fi bine!

| Elly4all a răspuns:

As pastra legatura cu ea, desi mi'ar fi greu la inceput.

| Shery a răspuns:

M-as muta cu el big grin

| Yly a răspuns:

Paisad.Prietena mea cea mai buna s-a mutat in Spania anul trecutsad.nu am mai vazut-o de atunci dar am pastrat legatura pe mess, la telefon.de ziua mea am primit felicitare de la ea.Nu e super, nu e bine, nu mai e la fel dar asta e.
Sper sa vina anul asta de Craciun si poate la anul ma duc si eu in vacanta la ea.
Ce pot sa spun, important e sa pastrati legatura atunci se vede cu adevarat daca dureaza prietenia.las k o sa fie binebig grin >big grin

| shishilik a răspuns:

Mi s-a intamplat, acu vreo cativa ani. Am incercat sa pastram legatura telefonic, sa ne vizitam (60 km), si sa ne scriem, dar nu prea a fost reusita prietenia asta. Au aparut alti prieteni ocazionali, aveam alte activitati, si eu si ea, si cu timpul s-a ajuns sa nu-mi mai raspunda la telefon, cand ma duc in orasul ei sa nu vrea sa ma vada. Din clipa cand s-a mutat deja se racise ceva. A fost greu, foarte greu. De atunci nu mai cred in prietenii adevarati.

Dar sunt si persoane care sunt la fel de bune prietene si dupa ce una din ele a plecat.

| mioara a răspuns:

As vb la tel in fiecare zi.

| viki a răspuns:

Nu stiu ce as face.sadDar cu siguranta nu m-as simti bine stiind ca este acolo si eu aici.sad

| somniferu a răspuns:

Pai...eu pot sa iti spun cel mai bine cred...eu m-am mutat la 3000km distanta de prietenii mei si aici sunt singur.sadnu am prieteni dar tin legatura cu ce de acasa si vb aproape in fiecare zi pe net si mai rar la telefon ca e foarte scump(cred ca v-ati dat seama ca sunt in alta tara)oricum e cel mai najpa sentiment din cate am trait eu e mai rau ca o dezamagire in dragoste sau o despartire...macar in situatiile in care te despartesti de cineva ai prietenii sa te ajute dar daca prietenii nu ii ai...s-a dus draq totu...sincer e foarte rau...parerea meacryingcrying(