| Minodorica a întrebat:

Voi ce cadou i-aţi face unei persoane ce împlineşte 18 ani? (Majoratul)

5 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Stim toti stim, sper, ca la 18 ani e majoratul.
Si intrebarea ta e cam vaga, ce persoana? baiat, fata?
Conteaza detaliile astea.

Eu ca baiat, prefer intotdeauna ceva care sa imi fie folositor,intr-un anumit fel. Adu-mi o sticla de Jack decat sa imi aduci biberoane pe care o sa le arunc. Sigur nu ma uit la ele si o sa zic " mda,biberoane,frumoasa zi, ce sa zic, hai sa le port la gat in ***".
Sau ceva cu valoare sentimentala, fa-mi o declaratie in scris, sa zambesc de fiecare data cand o citesc ( daca esti iubita mea ).
Merge si ca amica draga.
Scrisorile astea frumoase, iti fac ziua mai buna, cand le citesti si ai nevoie de asta.
Depinde si de persoana, iti dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte Kamasutra

| munteanuionvictor a răspuns:

Trebuie sa afli ce prefera.

| Negiko a răspuns:

Daca e ceva gen prieten apropiat, Un stick plin de videoclipuri sau poze si amintiri din copilaria acelei persoane. sau cel putin perioada in care ai fost in contact cu acea persoana pana la majorat. si inca un stick in plus dar gol pe care sa il umpleti impreuna cu amintiri de la majorat incolo.
daca nu e prieten apropiat si e doar asa mai superficial, de la bani pana la chestii extravagante ai de unde alege. Nu prea poti intreba lumea asa random ce cadouri ar da unei persoane pe care nu o cunosc ca pana la urma e un/o prieten/a de-a ta, totul depinde de relatia voastra. daca e mai stransa, gaseste-i ceva care sa-i inmoaie sufletul si inima. si daca sunteti doar prieteni nu asa apropiati, plimba-te pe strada si gaseste un obiect misto.Ca mai bine te plimbi sa te loveasca ideea " Vai iau porcaria aia din vitrina ca-i cool " decat sa te gandesti cateva ore pentru ce tip de chestie iesi afara ca aia pare deja o sarcina. sper ca am ajutat

| Ozgean26 a răspuns:

Un biberon, sa-si aduca aminte de copilarie.