| Katherineeeeeeee a întrebat:

Voi ce faceti cand dati de despresie?
straight face

6 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Ascult muzica si ma descarc cuiva care ma intelege si care ma poate face sa ma simt bine.

| cryssu2008 a răspuns:

In momentul in care cad in depresie alerg la prietenii mei, sa ma incurajeze si sa ma scoata din acea stare, si astfel vreau sa le multumesc ca exista!

| daassh a răspuns:

Cand ai dat deja in ea, e grav, ai nevoie de sprijinul apropriatiilor sau chiar psihologului, dar daca esti doar trista, aptunci ai putea sa te inveselesti cu lucrurile care-ti plac, orice-ti face placere sa faci cu prieteni sau de una singura.Succes!

| tpuforyou a răspuns:

Buna!
pai cui pe cui se scoate )) ascult ceva de genul http://www.youtube.com/watch?v=kHfOi_RUqCE
sau. http://www.youtube.com/watch?v=TrAz1ci34Eo
Este bine si sa iesi la cumparaturi, sa consumi ciocolata, un energizant!
OK!))

| GalaxyGirl a răspuns:

Ma inchid in camera cu picioarele pe pereti (am patul langa perete) si ascult muzica preferata la maxim.

| xxxToxicPikaChuxxx a răspuns:

Cand esti in depresie thinking
Eu sunt destul de des in aceasta stare, dar atunci cand esti in starea asta nu trebuie sa uiti ca tu esti puternica.
"Nu regreta ce-ai facut" Daca ti cont de regula asta, e foarte bine.Cine te-a facut sa plangi nu a tinut a tine. Da dovada ca esti puternica si zambeste chiaar daca nu ai motive. Stai la tine in camera si gandeste logic. Nu cere sfatul nimanui, e alegerea ta.