| whatzZzupp a întrebat:

Cum pot scapa de despresie? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Scapi de depresie eliberându-te de ea. Cu alte cuvinte, trebuie să vorbeşti cu o persoană care îţi este foarte, foarte apropiată de problemele care te macină sau prin care ai trecut.
De ce nu vrei să mergi la psiholog? El este specialist şi te-ar putea ajuta mai bine ca oricine. Nu înţeleg de ce mulţi consideră că la psiholog se duc doar cei cu probleme mintale. Să ştii că nu este adevărat.

9 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa apelezi la ajutorul unui medic psihiatru. http://www.i-medic.ro/......-depresiei

| doctorandus a răspuns:

Te duci la medic si-ti prescrie medicamente. Depresia e o boala si exista medicamente pentru aceasta boala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DEPRESIE, nu "despresie". Altfel, nu psihiatru, asta este dedicat unor altfel de probleme, ci un psiholog. Un psiholog te-ar putea ajuta.

| giony54 a răspuns:

Cu tratament naturist fara reactii secundare si eliminand cauza depresiei.Recomand Rhodiolin si Stress Management timp de o luna. Le gasesti pe www.mypurnutrition.com/produse/.Succes!

| lizucalisuca a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa mergi la un psiholog (NU psihiatru!), care te poate ajuta cu sfaturi si cu increderea in sine.

| CristiPalidu a răspuns:

Te sinucizi big grin Abia mai scapam de niste inculti...

| whatzZzupp explică (pentru CristiPalidu):

Esti un tampit! nu sunt inculta doar locuiesc in Anglia de cand aveam 3 ani si copmarand cu alti care invata in Romania cred ca romana mea este destul de buna ignorand faptul ca o vorbesc doar cand trec pe acasa la mama. asa ca inainte de a judeca mai bine taci

| bombarara a răspuns:

Din pacate trebuie sa te duci la psihiatru pentru tratament.

| fata123 a răspuns:

Eu iti dau un sfat sa bei ceaiuri speciale si sa te duci la un Psiholog sa te ajute la problema ta)):