| tflkj a întrebat:

Voi ce faceti cand va simtiti singuri, toata lumea va ignora, nu are incredere in tine, parca nici nu existi? Stiu ca singuratatea e si ea o solutia dar nu mereu.

5 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Unul din lucrurile care mereu ma fericesc e faptul ca stiu cat de mult tin ai mei la mine.Insa toti au slujbe si vieti sociale asa ca eu raman singura; si atunci fie caut ceva de lucru:ma apuc si spal toate geamurile din casa sau geva de gen fie sar coarda(miscarea ridica moralul si iti da energie,e demonstrat stiintifichappy ),fie cant,sau pictez,sau modelez, fiindca artele sunt pasiunea mea si mereu imi ridica moralul fie daca sunt chiar deprimata chattuiesc, fiindca asta ma face sa realizez ca nu sunt singurul copil ignorat.Hope I helpedhappy

| d1onn5o a răspuns:

Caut sa fac ceva pentru mine.
Spre exemplu, o carte sau un film ma fac sa uit anumite sentimente.

| anyia a răspuns:

Sa te simti singur e un lucru minunat. Nimeni nu te bate la cap cu tampeniile cotidiene, te doare in cot de toata lumea. De ce tu incerci sa strici aceste momente de liniste? Mediteaza si tu la nemurirea sufletuluihappy Sau daca nu, baga-ti castile in urechi, fa o plimbare in cimitir la 12:00, citeste o carte SF, vizioneaza un film porno sau fa naibii ceva![doamne, ce zic eu aici? e efectul orei 03:09 dimineata, dar n-am chef de somn in ultima mea noapte de vacanta] Neata!

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Buna! Si eu o patesc destul de des! Cu ce imi ocup timpul? Navigand pe internet,cateodata plang de ciuda smugmerg adeseori sa ma plimb pe undeva,vorbesc cu cateii mei, merg in vizita la cineva, si cel mai abatut gand e sa plec undeva departe de toata lumea! si cred ca asta o sa si fac pana la urma urmei! asta te sfatuiesc si pe tine!

| puishor69 a răspuns:

Ma masturbez
dar eu sunt iubit nu ca tine.