| Bianca_3140 a întrebat:

Voi ce faceti daca sunteti in zilele delicata(ma refer la fete) si sunteti la mare? eu merg si voi fi atunci... ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| cristina_3322 a răspuns:

Daca ai de gand sa intri in apa nu iti pune tampon. poti intra in apa nu iti mai curge. dar sa stai mai mult in caltea sa te saturi:p

Iar cand iesi mergi la baie iti pui altul si gatahappy

Dar e putin riscant:d ai grija :*

Distractie placuta!

6 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

O pereche de pantalonasi scurti, un chilot grosut si absorbante always night (daca ai menstra abudenta) e ok. Poti intra in apa pana la genunchi si te stropesti pe tot corpul. Ai griaj, protejeaza-te de razele solare, deoarece caldura soarelui va face menstra sa fie mai abudenta.

| Adredemesconf a răspuns:

Pai sa nu te bagi in apa... mie nu mi-ar placea delocsad
ps: poti oricum sa te racoresti cu apa pana la genunchihappy
Succes!big grin
Te pup:*
pa, pa.

| pretzel a răspuns:

Nu intra in apa sincer nu trebuie sa stai nici prea mult la soare pentru ca ...nu stiu exact de ce (mi a explicat mama dar nu am fost atenta tongue laughing )dar esential este sa nu te bagi in apa cu totul. cel mult poti sa te racoresti turnandu ti o sticla cu apa pe tine laughing si nu glumesc...stii ca atunci cand ai menstruatie nu ai voie sa faci baie ci dus asa ca e aproape la fel! bafta si mai este un fel de optiune sa iei niste pastile care nu stiu cum se cheama ca sa iti intarzie menstruatia.bafta :*

| ladygaga_9914 a răspuns:

Nu intrii in apa.
poate doar cu picioarele sa te racoresti.
in rest stai pe nisip

| Barbie_6587 a răspuns:

Eu de exemplu folosesc un ob si nu am nici o problema happy. ma simt ca si cum nu as avea nimichee hee.

| Christiana_8861 a răspuns:

Pur si simplu nu intrii in apa!
dupa ce o sa intrii. mai si iesi.si cand iesi. o sa ai surprize neplacute asa ca mai bine astepti sa se termine