| Night a întrebat:

Voi ce fel de parinti aveti? autoritari? mai putin autoritari, dar uneori severi? daca sunteti minori va impun ore la care sa mergeti acasa de la discoteca de exemplu, sau chiar si daca sunteti majori... funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am avut niste parinti super severi.Pana m-am maritat, cu toate ca am fost cu logodnicul meu impreuna 2 ani si jumatate, a trebuit sa fiu acasa la zece jumate seara. Exceptii au fostdoar doua pe an:revelion si inviere! Altfel, am avut libertati mai mari, am fost in tabere, in excursii, puteam sa merg la discoteci, dar...pana la ora stabilita! Nu mergea nici cu telefon ca intarzii, nici fara telefon! Tata, Dumnezeu sa-l odihneasca, se temea pentru siguranta mea! Atunci nu mi-a convenit, dar...bine au facut!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La capitolul iesit prin cluburi/discoteci e o problema grava la mine. Ei imi zic sa ma duc, si eu nu vreaulaughingNu numai ca vin de acolo putind a fum de tigara dar mai sunt si niste personaje dubioase care se ocupa cu chestii ilegale si chiar nu vreau sa am de a face cu ele.Reguli stricte nu am avut niciodata.De la inceput mi s-a zis ce e bine si ce nu si m-a ajutat mult asta. Ei sunt genul de parintii pe care si i-ar dori orice copil numai ca eu nu sunt genul de copil care l-ar dori fiecare parintelaughing

| Deniisze a răspuns:

Parintii mei sunt intre...
Autoritari si neautoritari laughing

| AnTiBioTic a răspuns:

Ai mei sunt intretongue adica autoritari, glumetzi

| StefanStyle94 a răspuns:

Pai sunt minor, dar ai mei imi lasa libertate deplina, pentru ca au incredere in mine, nu ii mint si sunt responsabil.Ma lasa in club, in oras, fara ore de venire.Ma lasa sa fac orice si nu am avut niciodata certuri pe tema asta.Se ingrijesc mai mult de sora-mea, care e a 6a. Uneori as vrea sa fie mai grijuli, dar nu ma plang, imi ofera tot ce am nevoie:afectiune, intelegere, bani, mancare, o atmosfera relaxata...pentru mine sunt parinti perfecti, care au grija de mine, dar imi ofera si libertate in acelasi timphappy

| MICHAel a răspuns:

As putea spune ca se ingrijoreaza repede si te dispera dar nu sunt autoritari

| MICHAel a răspuns:

Scuze de spam sper sa mi-l tolereze

onutza poate iei sunt genul de parinti doriti de copii dar asta nu inseamna ca tu nu esti pe placul lor : crezi ca un parinte mai sever nu sar dori sa aiba un copil cu o parere ca a ta,, eu zic ca da

| RestricT a răspuns:

Parintii mei sunt buni cu mine big grin, PS : am 13 ani :! Fundaa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@RestricT: Crezi ca daca ai niste parinti mai autoritari, nu sunt buni sau nu te iubesc? Crezi ca sunt rai daca te mai cearta (asta fiindca iti vor numai binele)? Mai gandeste-te.

| chOcO_5785 a răspuns:

Parintii mei nu sunt autoritari cu mine da rnu ma lasa afara de ex pana la 00:00 doar daca sunt cu unul dine ei am 12 ani big grin funda