| Euletitia a întrebat:

Aveti parinti severi? Cand v-ati luat ultima palma/cureala fund? Va pedepsesc des? Va cearta tare cand intarziati mai multe ore acasa sau faceti greseli din astea mai grave?

Răspuns Câştigător
| MaryaLovGD a răspuns:

Ai mei sunt foarte buni. Daca fac vreo prostioara, bine una mai mica [ ca n-am facut niciodata din astea grave si nici nu o sa fac ] mai imi zic ceva, dar nu sever.
Sa ai o zi frumoasa.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Nu, nu am părinții severi. Ultima palmă/ curea la fund mi-am luat-o acum vreo 13-14 ani și asta pentru că o meritam. Nu prea eram cuminte. Nu m-au pedepsit niciodată. Dacă fac greșeli ei înțeleg că sunt greșeli și că orice om greșește. În general ne contrazicem cam pe fiecare zi, dar asta pentru că suntem persoane diferite cu gânduri diferite.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu, n-am părinţi severi.
Când eram mică, pe la 5-6-7 ani.
Şi de obicei nu prea plec ca să întârzii. Şi dacă plec undeva, sigur mă duc prin pădure şi acolo n-am cum să stau mult.

| Euletitia explică:

Esti serios? cum sa-i dai o palma maei tale? si sa-ti consideri parintii bosorogi blegomani? esti normal la cap? mama m-a plesnit de zeci d eori, dar nu am ridicat niciodata mana la ea

| Gogu06 a răspuns:

Ultimu pumn mi l-am luat acum 2ani de la tata ca nu am vrut sa ma duc la academia militara si m-am certat rau cu el. N-am vrut sa ripostez pentru ca il iubesc si il respect. Am mai luat bataie cand mi-au furat unii bicicleta cand eram mai mic si altadata cand ma batuse unu. O data m-a alergat dar nu m-a prins(ce bataie puteam sa iau atunci) ca am spart geamul la o masina. M-a mai batut in cap cu cartea de matematica o data, mi-a facut cucui atunci. Mai luam asa cate o serie de 6-7 palme peste fata cand eram mai mic ca faceam tot timpu exact ce imi zicea sa nu fac si il enerva la culme. M-a mai batut o data cand am spart o masina(aveam 10ani), am spart geamu, am luat casetofonul si ce avea in torpedou, pixuri si un carnetel, mi s-a parut palpitant(aveam 10 ani). Atunci m-a pus sa le duc inapoi si cand m-am intors m-a luat la palme si la castane de aveam toata fata rosie... Nimeni n-are cum sa fi patit mai rau ca mine. Pe o parte m-a intarit pe alta parte m-a inrait. Oricum nu as da in copiii mei niciodata, chestiile astea te modifica pe viata.

Răspuns utilizator avertizat
| Schwarzz a răspuns:

Nu m-au batut aproape niciodata.Nici nu ma cearta, aproape nu le pasa de mine.Nu am primit o bataie sau o palma de vreo 6-7 ani big grin

| AnnMirele a răspuns:

Când şi cum, mama e mai severă, dar mă împac.