| allemyl a întrebat:

Voi ce licee v-ați ales? Eu merg sigur pe Onicescu, dar in caz de orice...nu ştiu ce alte variante sa aleg, cu media 7-8.50, din Bucuresti.(Anul acesta trec a 8-a, dar vreau să fiu pregătită Dumi timp, ceva idei. sfaturi? Cum e la liceu, la examene,? ツ♥

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu zic sa scrii si licee mai bune. N-ar strica sa incerci la Eminescu. Este un liceu destul de bun. Eu acolo am vrut sa intru.

| allemyl explică (pentru Crisu):

La. Inceput ma gandeam sa trec si licee de. 9. , mediile mele pana acum fiind 9.89, 9.71, 9.38.Anul asta ma straduiesc sa invat cat mai bine, dar la ce scoala se face aici, nu stiu daca voi face fata, si din ce m-au sfatuit mai multe persoane, mai bine pun licee cu media ceva mai mica unde sa merg bine decat unele mai "mari" si sa ma chinui sa trec clasa.Cred. ca am explicat ceva mai multlaughingMa voi mai gandi.Tu la ce ai intrat?(daca ajuta, eu vreau profil uman, filologie ).

| Crisu a răspuns (pentru allemyl):

La stiinte ale naturii. E bine la filo. Mie imi pare rau acum ca nu am ales profilul asta, insa acum am trecut a 12-a si nu mai are rost sa ma mut.
Eminescu este un liceu destul de bun si n-are media de intrare 9. Nu mai stiu cat are acum, dar cand am intrat eu era 8, 16 si a crescut la 8, 30 si ceva.

| allemyl explică (pentru Crisu):

Asa am auzit si eu, dar cred ca la mate-info.O sa ma interesez, chiar ar fi o varianta. ت