| Luizaaa a întrebat:

Voi ce melodii ascultați? Ascultați melodii românești sau din alte țări. Mie nu-mi plac melodiile noastre,eu le am cu cele indiene, arăbești,chinezesti, etc. Dar numai românești să nu fie

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam din America ascult in general muzica. Depinde, pur si simplu apas random pe melodii si am functia de `autoplay` activata.
Se mai intampla sa imi placa cate o melodie romaneasca dar in general nu ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac toate genurile de muzica, depinde de starea pe care o am. Ar trebui sa dai o sansa muzicii romanesti, pentru ca merita, pana la urma e limba ta materna. Si eu aveam o perioada in care nu ascultam muzica de la noi si nu imi placea deloc, pana cand am descoperit melodii bune si artisti la fel de buni.
Intr-adevar, la TV nu prea dai de melodii cu bun simt, dar asta nu inseamna ca nu gasesti.

| Aaxell a răspuns:

Stiuu cum e... Versurile melodiilor in Romana imi par stupide... Daca spre exemplu traduci o melodie din Romana in Engleza parca suna altfel. Mie foarte rar mi-a placut vreo melodie de-a romanilor.E bine ca mai scot si ei in Engleza laughing

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Aaxell):

Vad ca si gramatica limbii romane ti se pare stupida. Totusi, exista si melodii bune romanesti, doar ca nu o sa le gasesti la TV.