| ImYourFuckingNightmare a întrebat:

Voi credeți în Dumnezeu? Da sau nu? Argumentați. straight face
[ Scuze de categorie. D: ]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred deoarece Dumnezeu ne-a creat (logic). Dar tu unde crezi ca se duc sufletele dupa ce murim? In Rai sau in iad, vezi tu diavolul cauta sa ia cat mai multe sufletel la el si le ispiteste, atunci cand spui "hai sa ma pun sa ma rog" si apoi "neaaa mai tarziu ca pierd emisiunea " sau stiu eu, ei vezi tu crezi ca tu spui asta dar nu, niste diavoli iti pun asta in minte, ca sa te ispiteasca deci noi trebuie sa ne pregatim, sa ne maintuim sa ajungem in Rai pentru totdeauna! Daca nu ne chinuim in iad.
Si inca ceva, te rog cauta pe google asa: Rihanna si-a vandut sufletul diavolului si ea in videoclipuri face de-a semne satanice! Uite ea va ajunge in iad sad. Sper ca te-ai prins! Si vreau sa CREZI!

2 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Am dubiile mele legate de Dumnezeu.dar cred ca exista ceva acolo mai presus decat noi.

| DozeCuVisse a răspuns:

Hmmm stai ca ma fac profa de religie. deci.laughing)
Tu cand te trezesti dimineata ce vezii? Logicc copaci oameni plante animalee cerul norii...etc. cine crezii ca a creat astea? straight face
Si mai e o teorie Bing Beng.(nu stiu cum se scrie) Cine crezii ca a creat acea molecula. care cica ``a creat lumea`` serios? straight face stia ea sa ne dea picioare maini ochi gura organele genitale.prin care o femeie si un barbat fac si copii laughing)). Baii eu cred in Dumnezeu am avut si eu dubii...si mai am da uneori stau si ma gandesc baa Dumnezeu sau molecula.si serios acum Teoria asta cu Bing beng se invata la scoala...sau religia.straight face.Ok fiecare cu parerea luii, sper sa iti dai seama singur ce e real nu conteasza ce gandesc altii conteaza ce gandesti TU!