| Denisucu55 a întrebat:

Credeti ca exista Dumnezeu? Argumentati.

5 răspunsuri:
| EgoFiet a răspuns:

Eu spun ca nu, pe Iisus Hristos l-au vazut dar pe Dumnezeu nu l-a vazut nimeni niciodata. Nu vreau sa fiu judecata, asta e parerea mea.

| ShadowSlck a răspuns:

Of, imi pare rau ca exista asemenea oameni care sa puna asemenea intrebari stupide... Probabil multi ma vor critica, insa nu le voi raspunde. Fratilor, aveti o viata, de unde o aveti? Putin imi pasa de ce teorii imi spuneti mie sau nu stiu ce chestii stintifice. Urmariti diferite documentare despre Dumnezeu, cititi Biblia si o sa vedeti existenta lui Dumnezeu. Dumnezeu exista si vrea ca noi sa-l aducem in viata noastra. Sper sa-ti schimbi parerea si sa incepi sa crezi in Dumnezeu si sa te rogi.

| LisaBon a răspuns:

Lumea religioasa si lumea stiintifica se cam da cap in cap. Totusi mai credibila este partea stiintifica, dar vazand atata lume, care chiar crede in Dumnezei, iti e cam frica sa ii iei numele in desert. De multe ori m-am intrebat si eu; mai ales, de ce e universul asa de mare? Adica, din Biblie se sub-intelege ca Dumnezeu e doar si doar pentru noi ( locuitorii Terrei ). Un raspuns il gasisem : Universul e asa mare, deoarece asa isi exprima Dumnezeu dragostea fata de noi. Acest lucru m-a dus cu gandul la alta intrebare. Pai daca asta e iubirea lui, de ce nu ne lasa sa o exploram?

| andreiurza33 a răspuns:

Eu cred ca da.

| Marian_Tudor_1977 a răspuns:

Dar tu crezi ca existi?