| alexalx1234 a întrebat:

Voi credeți că fetele chiar preferă băieții înalți?

74 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Nu.
"Fetele" nu au o preferinta comuna, ca nu e nicio Comisie sau Consiliu care sa stabileasca pentru binele general.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Normal. Băieții înalți sunt mai atrăgători.

| RAY a răspuns:

Majoritatea da, inaltimea reprezinta o siguranta cautata de sexul opus de cand eram vanatori

| OldSoul a răspuns:

Cu siguranta prefera baietii mai intalti decat ele spre deosebire de cei mai scunzi fata de ele.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Depinde de fata.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu accepti ideea ca nu suntem homo-erectus, asa-i?

https://youtu.be/0CKbNgdJo-M
laughing

| CosminCD a răspuns:

Nu neapărat. Poate doar la prima privire, dar depinde enorm și de celelalte caracteristici. Deci, nu cred!

| Plato a răspuns (pentru OldSoul):

Cat timp ti-a luat sa întrebi 4 miliarde de femei?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Suntem homo sapiens omule

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Majoritatea cuplurilor el este mai inalt ca ea, asta poate observa oricine, in profilele de dating a femeilor mereu apare partenerul dorit ca fiind mai inalt ca ele, tu vrei sa joci un fel de gica contra dar realitatea conteaza

| OldSoul a răspuns (pentru Plato):

Am intrebat direct universul prin intermediul unei clarvazatoare.
E mai rapid asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Siguranta*
Le e datã de caracter nu inaltime happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce siguranța poți sa emani la 1, 65, ca bărbat?

| Anonim53220 a răspuns:

Nu obligatoriu, un baiat are 1, 70 nu a avut niciodata probleme cu fetele, dar acum de la 1, 60 si ceva in jos nu e foarte bine

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei iubit sau garda de corp? Ce legatura are siguranta cu inaltimea?
Bruno Mars pare foarte nesigur pe el, asa-i?
Napoleon nu oferea deloc siguranta, nu?
Stefan cel Mare nu ne spune nimic, oare?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Vezi ce i-am zis lui Hecate / Hecatei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da vorbeste in numele tau... n-ai accepta unul la fel de inalt ca si tine?
emani daca sunt altii mai inalti dar mai praf, daca sunt inalti si mai atractivi ca si caracter.
Nu ai ce "siguranta" sa emani.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu esti in lumea ta omule, eu ti am oferit dovezi tu ramai in credinta ta oarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nici una, nici alta.
Pare ridicol, dacă ma intrebi pe mine(strict ca aspect).
Napoleon era considerat înalt pentru sfârșitul secolului 18.
Depinde de inaltimea pe care o avea. Daca Stefan era chiar de 1, 5, nu văd cum ar putea sa "ne spună ceva"
Lui Napoleon si lui Stefan le atribui siguranța prin prisma faptelor lor. Ignora-le. Daca-i privești doar ca bărbați, nu ca personalități istorice, ce mai e atrăgător la ei?

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Ce i-ai zis in afara de prostii? Despre cine vorbim? Despre un milionar? Domnitorul Moldovei? DOamne feri, Napoleon. Vorbim aici de oameni normali, aia care trec pe langa noi zi de zi. Fetelor/femeilor le plac cei inalti pentru aceasta siguranta care le o ofera (mai mult sau mai putin. Daca are 190 nu inseamna ca nu cade daca ii dai una buna in barbie) si plus ca lor le place sa se simta "micute". Hai ca avem totusi o varsta, sa ne comportam ca atare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.
Sunt scunda eu, ca femeie.Ce sa mai zic de un bărbat de inaltimea mea.Ar fi aiurea.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Napoleon, mic cum era, a oferit siguranta unui Imperiu, nu doar unei femei.
Stefan, micut, s-a luptat cu un imperiu.
Bruno Mars era mic si inainte de a fi milionar. A avut SIGURANTA si a ajuns milionar.

Tocmai asta e ideea, siguranta uriasa a acestor barbati relativ mici.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Unul la cati omule? De ce nu vorbim de virginii aia ratati cu parul alb in cap? Care a trecut viata pe langa ei si nici o femeie nu s-a uitat vreodata la ei din cauza la ceva penibil ca inaltimea? Hai ca parca ai 15 ani. Devine penibila discutia.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai stai putin, de ce sa le ignor faptele? Tocmai ca alea contează, alea arata barbatia, nu faptul ca te-a lasat natura mai inalt ca restul.

Ei au fost mici si inainte de a fi personalitati, nu s-au nascut imparati, domnitori sau milionari.

Sa inteleg ca daca vezi pe unul inalt automat crezi ca e cine stie ce barbat?
Doroftei s-a jucat cu multi care se uitau in jos la el.

Mi se pare ca va plac doar iluziile. Nu conteaza sa fie barbat, conteaza sa arate ca unul. Asta inteleg din ce zici tu.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu ai oferit nimic.
Tu le spui gainilor ca au fost cândva dinozauri, deci sa manance carne. Nu mai sunt. S-au schimbat.

Nu suntem oamenii pesterii, nu mergem la vanatoare sa supravietuim, nu sunt ritualuri de imperechere, sexul nu e moneda de schimb.
Suntem civilizati, atributia principala e gandirea, intelectul, nu capacitatea de a prinde pterodactili.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Chiar nu cunosc si nu am auzit de niciunul. Arata-mi-l si mie, dar sunt ferm convins ca as gasi cel putin 3 alte motive pentru care n-a avut pe cineva.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Pune mana si citeste. Google e mare si nu e doar sa te conectezi la Facebook. Incet incet ma mut pe reddit. Crede-ma, e de toate acolo. Aici mi-am pierdut interesul.
Nu o sa vina niciunul in realitate sa admita ceva atat de trist si penibil. Orice om are orgoliu. Online esti anonim. Nu le pasa. Citest multe povesti. Multe frumoase si interesante, altele triste si penibile. CUm am zis, de toate.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Povesti ca mereu,numai suntem bla, bla cui i pasa de ce spui tu, realitatea te contrazice, noi traim in realitate nu in lumea viselor tale, daca ai fi ca PLATO ai recunoaste parca greci spuneau cea mai buna carte de vizita este fizicul, nu stii asta filozofule, nu stiai de admiratia frumuseti in Grecia antica de modelul lor de barbat

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Napoleon nu era mic de statura la vremea lui e un mit in fapt avea adică aproape 1.70 m.

http://www.rador.ro/......le-vremii/