| Florentina9210 a întrebat:

Buna seara TPU. Credeti ca baietii in ziua de azi mai prefera fetele virgine?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Virginitatea este un lucru extraordinar. Indiferent ca-i fata sau baiat, un om bun va aprecia acest aspect foarte mult. Are sansa sa fie cu cineva ca va fi doar pentru el.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Baietii ca majoritate cu siguranta nu. Baieti care sa aprecieze asta mai sunt. Mereu vor fi.

Virginitatea poate fi privita drept o garantie. Dar pana la urma nu este decat o garantie ca inca nu ai inceput sa iti explorezi sexualitatea. Desi putem avea discutii si aici. Nu este o garantie de niciun fel pentru cum se va comporta persoana dupa ce face acel pas. Uneori 1 sau cateva luni pot face diferenta intre niciun partener sexual si 10 sau poate mai multi.
Sa nu uitam ca femeia este o fiinta emotionala. Iar fetele sunt fiinte emotionale haotice (a se citi fiinte haotice la patrat).

O fata iti poate spune azi ca nu se simte pregatita si sa o astepti. Si maine sa faca sex cu altul.

Asadar daca alegi ca baiat pe cineva doar pentru o seara, nu prea vad de ce ar conta. Daca vrei o fata care sa nu fie virgina o poti avea oricand. Macar teoretic. Iar daca ea care e virgina vrea, de ce nu?

Insa ar trebui sa conteze considerabil mai mult caracterul ei in general, cat de stabila este, cat de inradacinate sunt principiile ei, ce pasiuni are in viata, in ce masura este o fire petrecareata, o fire pasionala sau nu? Toate astea conteaza. Si iti poti face o idee.

Si pana la urma cel mai important este daca te potrivesti cu cineva si te face sa te simti bine atunci langa ea.

Fiecare secunda in care te gandesti la viitor pierzi o secunda in care poti sa te simti bine.

Singura persoana care esti sigur ca va ramane in viata ta pana la sfarsit, cea mai loiala si prietenul tau cel mai bun esti chiar tu. Restul sunt oameni trecatori. Care vin si pleaca. Si atunci cand pleaca trebuie sa intelegi ca restul lectiilor si momente frumoase vor veni sub alta forma. Dar vor veni si vei fi la un moment dat fericit ca viata se intampla asa si nu altfel.

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Ai completa dreptate!

| RAY a răspuns:

Masculi aia badboys da aprecieaza ca sunt trofee adevarate, da cred ca dorinta la orice mascul e sa fie primul din viata unei femeii, pentru ca el find vanator se poate bucura de prada lui mai mult, vezi de asta stau uni 1, 2 ani cu o virgina acea victorie e incredibil de mare, dupa descarcarea aia sexuala se duce la alta

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Tot ce e posibil. Depinde de baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nouă ne plac alea sparte. Cu cât este mai târfă cu atât mai bine.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Tot cu gandirea de acum 700 de ani ai ramas. Te intreb si eu: ce ai prefera sa cumperi o masina cu 0 km sau una cu 1000?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Florentina9210):

Pentru unii conteaza mai mult perversitatea decat puritatea.

| Florentina9210 explică (pentru Lawliet14):

Din pacate...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Hai lasă-mă! Tot eu sunt ăla cu mentalitatea expirată?

Cam nereușită comparația. Chiar nu contează câți km are, dacă îmi place o cumpăr fără să stau pe gânduri.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Incearca sa nu te mai bagi in seama cu persoane pe care nu le cunosti. Ce rezolvi daca te dai ''inteligent''? Si din context-ul intrebarilor si raspunsurilor tale coincide faptul ca stai prost cu nervii. ''hai lasa-ma''? ai impresia ca sunt mamica ta? dar nu iti e rusine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt fete de genul? laughing

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Da. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca tu esti nu inseamna ca multe sunt. rau e sa fii virgina cand esti religioasa fanatica care nu te casatoresti pana la 30 de ani pana nu iti da voie popa, dar in rest nu vad nimic rau in a fi virgin. fiecare cu parerea lui, asta e a mea. si prietena mea a implinit anul asta 20 de ani si era virgina, trebuia sa fug ca dracu de apa sfintita de ea? poate daca ma interesa doar pentru sex. cine vrea o relatie serioasa, nu cred (poate gresesc ) ca da 2 bani pe chestiile astea.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Da, asa e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vine virgina la mine, o trimit inapoi.

| R3dEyE a răspuns:

Inca mai sunt baieti care mai prefera fetele virgine. Poate din cauza faptului ca feta nu uita primul barbat care i-a intrat intre picioare.
Dar, trebuie sa constientizam faptul ca acest aspect nu ar trebui sa fie important in alegerea partenerei. Pana la urma, daca iti place o fata, esti atras de ea si nu de stare himenului.
Dar totusi, virginitatea reprezinta adesea puritate, iar daca nu respectam si apreciem puritatea, atunci nu ne mai putem numi barbati adevarati.

| Florentina9210 explică (pentru R3dEyE):

Ai o gandire extraordinara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru R3dEyE):

"Dar totusi, virginitatea reprezinta adesea puritate, iar daca nu respectam si apreciem puritatea, atunci nu ne mai putem numi barbati adevarati."

Reprezintă o p***.
E doar virginitate, atât. Nu e nimic de apreciat, nu o mai ridica în slăvi.

| beell23 a răspuns:

Depinde de mentalitatea acelui baiat eu unul nu trebuie neaparat sa fiewinking