| SimonaQs a întrebat:

Voi credeti in reincarnare? Este adevarat ca te poti reincarna? Astept parerile voastre happy

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil o fi adevarat, orice e posibil cand ajungi in rai daca omul a fost asa bun pe pamant si vrea sa traiasca din nou Dumnezeu ii ofera sansa asta indiferent daca vrea sa fie din alta tara.

| mona a răspuns:

Nu cred in reincarnare

| oOSaritaOo a răspuns:

Eu nu cred, e o tâmpenie. Mai nou am auzit că unii cred că se reîncarnează în plante sau animale. laughing Deci mai bine să nu credem. tongue

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fiecare religie are un punct de vedere diferit in ce priveste ce va urma dupa moarte. Daca privesti lucrurile din punct de vedere stiintific, dupa moarte nu mai exista nimic.Credinta intr-o viata de dupa moarte poate insufla o oarecare liniste in ceea ce priveste,, finish-ul,,.

| MihaiGe a răspuns:

Nu,eu nu cred consider ca e o mare prostie.
Baftă!

| tpuforyou a răspuns:

NU cred!

| alexmitzyy a răspuns:

Nu, e o mare prostie aceasta poveste, tot timpul am dispretuito.
Baftă!

| vivigreen a răspuns:

Nimeni nu are de unde sa stie, asta so sa vedem cu totii la un momentdat, dar serios ce mai conteaza, ca e rai si ca stai acolo sau ca te intorci sa mai traiesti pentru a evolua? amandoua sunt variante bune si corecte

| matragunaotravita a răspuns:

Pai depinde.nimeni nu poate nega sau confirma acest lucru.dar din moment ce or aparut aceste lucruri inseamna ca exista un pic de adevar, ca altfel nu apareau.sau cel putin or existat ca exista si legende care afirma acest lucru...