| goldheart a întrebat:

Voi cum va faceti repede prieteni? Cum procedati, ce spuneti atunci cand trebuie sa faceti cunostinta cu persoane noi( nu virtual, ci in viata reala, la scoala etc. ) si sa va integrati intr-un grup nou, o clasa noua s. a? Cum reusiti sa va faceti placuti de oamenii pe care abia i-ati cunoscut?
Ce pot face pentru a deveni mai vorbareata, mai comunicativa? Pur si simplu nu stiu ce sa spun intr-o discutie cu o persoana noua. Chiar am nevoie de cateva sfaturi, deci... fundita pentru cel mai frumos raspuns! :*:*:*

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

"dezvolt arta de a sta singur cand sunt inconjurat"

de ce vrei sa te faci placuta oamenilor? nu incerca sa faci asta, nu vei reusi. n-ai cum sa faci sa te placa toti. si daca reusesti inseamna ca ai o problema.

1 răspuns:
| DeeeaA a răspuns:

Mie imi e de ajuns sa dau un zambetbig grin