| Madalinaoanna a întrebat:

Voi la ce varsta credeti ca trebuie sa incapem viata sexuala...la 15.14.17.16.18? dati-mi si explicatie de ce. dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| maiamoniblueberry a răspuns:

Doamnee! Nu vreau sa jignesc dar este aici un raspuns care chiar este irelevant. Nu este recomandat sa iti incepi viata sexuala la 17 ani jumatate, in nici un caz! Vor fi baieti care itivor cere acest lucru mult mai devreme, dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci ce iti cer ei. Viata sexuala se incepe cand te simti pregatita atat fizic cat si psihic, nu o incepi datorita unui imbold.
Nu exista o varsta batuta in cuie pentru inceperea vietii sexuale. Nu!
Mai bine te gandesti de 10 ori inainte sa faci o data. Asta este sfatul meu. Eu doar te.am prevenit ca sa nu regreti dupa. Raspunsul meu este dezinteresat. Acesta nu este pentru funda (desi nu as refuzao daca sfatul meu te-a ajutat big grin). Eu sper din suflet ca te-am ajutat.
Ai grija de tine :*.

6 răspunsuri:
| Girl a răspuns:

Indicat este dupa 17 ani jumatate,dar daca nu te simti pregatita,si esti si dezvoltata,nu este nici o problema bine nici chiar la 13-14 ani sa te apuci, .Dar tine cont de niste sfaturi:Ai grija cu cine o faci sa nu iti para rau dupawinking
Ai grija sa folosesti prezervativ

Ai grija de tine"*:*:*:*

| Arrum a răspuns:

Normal viata sexuala incepe dupa casatorie si se practica doar intre sot si sotie.In primul rand asa a fost randuit omului de catre Dumnezeu, se reduce foarte mult riscul de B.T.S, relatia voastra va fi o binecuvantare si copii vostri se vor bucura pentru ca au o familie sanatoasa si se vor mandri cu parintii lor.In fine nu vreau sa tin "teoria chibritului", dar asa este indicat pentru ca pshihologia copiilor sa fie una integra trebuie sa provina dintr-o familie sanatoasa din toate punctele de vedere.Eu nu cred ca unui copil ii place ai aibe o mama care este batuta in ficare zi de un tata betivan care mai traieste si dupa alocatia copilului.Sa intre sub masa,sa planga, sa isi faca nevoile fiziologice pe el datorita faptului ca este terorizat, batut(el/ea fiind nedorita deoarece s-a nascut dintr-o aventura a mamei sau a tatalui)in fiecare zi si pe deasupra sa vrea sa se sinucida din aceasta cauza la varsta de doar 5-6 ani.In fine am vrut doar sa arat o posibila familie bolnava din toate punctele de vedere.Casnicia si rodul pantecelui sunt binecuvantare pentru cei care asculta si il pun pe primul loc in viata lor pe Dumnezeu.Iar pentru ceilalti amandoua se transforma intr-un iad pe pamant, din cauza pacatelor lor facute cu indiferenta. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos.God Bless You & Take care! Funda?

| Madalinaoanna explică:

Aaa da nu era vb de mine am intrebat si eu sa ma informez!laughing

| iKatherin a răspuns:

Când simţi tu şi când crezin că eşti pregătită. Nu este o anumită vârsta, ţi.o poţi începe şi la 30.

| XSecretLov3X a răspuns:

Scumpa mea la mine in clasa(7-a) deja 2 fete mai dezvoltate fizic au si inceput-o dar iti dai seama ca alea 2 sunt niste...beeep.t pwpyk dolce.

| alinaiiiioana a răspuns:

Uite minim 18 pentru ca at corpul nu este dezvoltat fizic si nici din punct de vedere psihologic...na acum tu faci cum vrei cand simti ca e momentul locul si persoana potrivite.