| ella21031 a întrebat:

Intrebare pentru fete: care credeti ca e varsta potrivita de ati incepe viata sexuala. vreau si o mica explicatie la raspuns. plz e pentru scoalalove struck

15 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

După 17-18 ani, când eşti pregătită atât fizic cât şi psihic şi când eşti destul de informată în ce constă actul sexual, cum trebuie să te protejezi, care sunt riscurile şi alte cele.

Cele care o fac de la 12 ani nu sunt pregătite, sunt inconştiente.

| vladmR a răspuns:

Nu exista acea varsta. O faci cand simti ca esti pregatita sa o faci si cel cu care o faci te apreciaza cu adevarat.

| Barbiiiiie a răspuns:

Hei,ati incepe viata sexuala trebuie sa ai curaj si sa stii cand este momentul potrivit. depinde cum vrei, unii si.o incep de la 12 anihappy... totul depinde de tine.
Funda?:-d

| Aurelian0709 a răspuns:

Nu sunt fata dar sunt de părere ca este cel mai indicat după 18 ani după ce se dezvolta organele sexuale.

| yooo123 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti incepi viata sexuala cu cel iubit si cel pe care il iubesti foarte mult! Sexul nu are varsta! Cond esti tu pregatita si psihic si corpul tau e pregatit atunci poti sa faci sex!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are intrebarea ta si cu scoala? ca nu inteleg.probabil ai scris asa ca sa primesti mai multe raspunsurilaughing)

| ella21031 explică (pentru anonim_4396):

Pentru un proiect...doamnelaughing...am saptamana viitoare o prezentare pe tema sexul un viata adolescentilor si aveam nevoie de un sondaj de opinie in legatura cu intrebarea pe care am pus-o

| anonim_4396 a răspuns (pentru ella21031):

Ok am inteles acumhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Carmen09 a răspuns:

Pai nu exista o anumita varsta.Cum a spus si. Drogatha Sunt multe fete care isi incep viata sexuala de la 12 ani.Ti`o incepi atunci cand te simti pregatita, cand intalnesti persoana potrivita.

| Nensi a răspuns:

Aurelian0709>>> organele sexuale se pot dezvolta si dupa 10 ani, in ceea ce priveste la citi ani poti incepe viata sexuala o poti incepe la citi ani simti ca esti pregatita nu exista o virsta oarecarehappy

| ale18a a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa varsta. Cand te simnti tu pregatita fizic si plsihic. Sa fi sigura ca o faci din dragoste si sa ai o relatie serioasa. Intr-adevar de medici este prescris dupa 18 ani, deoarece corpul tau este destul de dezvoltat incat sa poata sa faca sex. La 12 ani este o porcarie. Unele femei se jucau cu puta in nisip nu le manca pasarica. Tu decizi, da nu uita sa o faci cand esti pregatita nu cand esti obligata de partener, doar ca sa il ti langa tine. Daca te iubeste asteapta, daca te iubeste face orice numai sa te stie langa el. Si nu uita ca anii de femeie sunt mai multi decat anii de fata.:*

| BiancaFairy a răspuns:

Eu cred ca este 18