| Cornelia19 a întrebat:

Voi mai cititi? Si daca da, ce genuri, carti va plac?

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da, mai citesc. In general, imi plac cartiile de aventura, dragoste, si comedie. Dar si cele cu cele 3 elemente combinatehee hee.
O zi buna!^^

| Dean1996 a răspuns:

,,Voi mai cititi?" de parcă am fi uitat să citim sau ceva.Da,mai citesc.Îmi plac cărțile polițiste,psihologice și romantice,asta predomină,și de aventură,dar mai puțin, aproape toate genurile, dar cel mai mult crimăbig grin

| RoXyRaLu a răspuns:

Nu exista varsta la care omul nu ar mai trebui sa citeasca.cititul iti descopera adevarata latura umanista a caracterului omului.genuri mele preferate de carti sunt nenumarate, dar iti voi enumera doar cateva, si cel putin 3 carti preferate de acel gen(nu iti voi spune carti plictisitoare de copii pana in 10 ani):
-Actiune-Twilight,Amurg,Arta luptelor Shaolin,Ultima Printesa,Stapanul Inelelor,
-Dragoste-Romanta unei vieti,Ultima Printesa,Primul dans,Un sarut cum nu mai exista,Dragoste la prima vedere
-Istorie-Un rege fara de seaman,Coroana nemuririi,Pìer dè là Corsàcia
-Fantezie-Micuta Là Milò,Sara cea zburatoare, Santa de Pietrò

Acestea sunt doar cateva genuri si carti deosebit de interesante care daca incepi sa le citesti, nu te vei putea despartii de ele. sper sa imi rasplatesti munca cu o singura fundita:X

| Andrei233 a răspuns:

Mie imi plac thriller-urile politiste.Chiar acum citesc 'Orasul Borcanelor' de Arnaldur Indridason happy

| xJelenaTrueLove a răspuns:

Ce intrebare

eu mai citesc

citesc SF, actiune si romane

| deutSa a răspuns:

Imi place cartile de dragoste si cele care povestesc viata cuiva [ nu prea stiu cum se numesc acele carti ], cele ce tin de bussines si cele psihologice

| MACookie02 a răspuns:

Mie imi plac cele SF si cu vampiri.Acum citesc The Vampire Diaries a 5ea carte.Cel mai mult m-a impresionat seria Twilight pentru ca are cate un pic din toate.

| irina41099 a răspuns:

Da mai citesc din cand in cand.De obicei de aventura cum ar fi Print si cersetor.Ti-o recomand.

| TrafiKCuJelEuCoLoraT a răspuns:

Drama,Actiune si Politiste! Le ador!

| loveandkiss a răspuns:

Mie imi plac cele Fantasy, pentru ca au mult mister...happy Imi place foarte mult Harry Potter-Pocalul de foc si mai multe carti. happy

| Cornelia19 explică:

N-am intrebat asta pentru ca am fi uitat sa citim, ci pentru ca eram curioasa sa vad daca se mai citeste, deoarece majoritatea adolescentilor nu mai lectureaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citim, citim.Îmi plac în mod special cărţile de psihologie /psihologice. Acum citesc "Relaţii periculoase" de Noelle Nelson.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.eyu mai citesc uneori knf imi fac timp si imi plac cartile de actiune si de aventurihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:O citit?!?!?!? cei aia?!?!?! rolling on the floor) bine glm eu sincer nuprea ma dau in vant dupa citit. Tin totusi sa mai fac si asta ca unele carti chiar merita : Baltagul de Mihail Sadoveanu, Mara de Ioan Slavici(parca), Amintiri din copilarie de I. Creanga, Luceafarul de M. Eminescu, O scrisoare pierduta de I.L. Caragiale, winnetou de Karl May, "Crima si Pedeapsa" Fyodor Dostoyevsky,
Morometii de Marin Preda,Codul lui Da Vinci, Legile lui Murphy, "Torturati-l pe artist" de Joey Goebel, M. Ilin - Povestea unui gigant, Marquez- Dragoste in vremea Holerei, Dostoievski - Idiotul, Tolstoi - Razboi si pace, Dante - divina commedia.
Cam astea ar fi dintre ele recunosc ca am citit cam 12 dar mia mai recomandat cineva desi n-am avut timp sa le frecventez mai mult de prima pag happy in plus nu-s aasa o mare cititoare iubesc mai muult pcul rolling on the floor

| euu_9301 a răspuns:

Da eu mai citesc imi plac catile de aventura, le ador imi starnesc curiozitatea.