| anonim_4396 a întrebat:

Voi o credeti p`aia ca atunci cand sughitati va pomeneste cineva? rolling on the floor
O simpla curiozitate si eu.; d

18 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Da eu o cred laughing ...deşi în sinea mea îmi dau seama ca e o prostie dar primul lucru când sughiţ încep să zic nume să văd care mă pomeneşte rolling on the floor

| Marii a răspuns:

Eu sa spun numele a tuturor din neamul meu si tot nu ma opresc. laughing

| anaid a răspuns:

Teoretic "sughitatul" este ceva normal dar daca iti intiparesti chestia asta in minte, cum daca sughiti inseamna ca te pomeneste cineva vei ajunge sa crezi acest lucru. O sa incepi ca spui toate numele pe care le cunosti si este normal sa se opreasca la unul dintre ele ca trebuie sa se oprasca odata nu?

| anss23 a răspuns:

Ei bine... daca ar fi asa pana acum as fi devenit un superstar laughing
Eu personal nu cred in superstitii si chestii de genul asta...

| c0rn3l1uss a răspuns:

Nu, nu cred in vorbe de astea big grin

| Zâmbărici a răspuns:

Daca ar fi asa iti dai seama ce ar sughita"vedetele"laughinglaughing. Dar si eu m-am obisnuit sa zic ca ma pomeneste cineva si incep sa zic toate persoanele care le cunoscrolling on the floorlaughinglaughing

| deejayra a răspuns:

Eu nu cred nimic din prostiile astea

| princessmary a răspuns:

Da, incep sa spun nume deale prietenelor sau ale cunostintelor si uneori chiar merge laughing, dar dac bei apa de la primele 5 sughituri scapi de ele,big grinbig grinbig grin:s stiu ca e o prostie dar eu tot asta fac rolling on the floorlaughing:S

| mcrenma a răspuns:

Nu cred ca este adevarat, dar este amuzant happy

| Pisiii :x a răspuns:

Nu... e o mare prostie! Nu mai stie lume ce "minuni" sa mai inventeze.
Sughitul il produc plamanii, nicidecum cineva care te pomeneste laughing

| DianaLostInDreams a răspuns:

Se zice in glumahee hee

| morenaRox a răspuns:

Eu nu... pur si simplu sughit. E ceva normal tongue

| xdodolicix a răspuns:

Dupa cum a spus si Yssa, ar fi culmea sa fim asa importanti...iti dai seama ce e cu vedetele? alea saracile toata ziulica tot cu "hac"-un gat ar fi laughing nu stiu care e cauza dar imi place sa sughit si sa stranut laughing

| Deeza a răspuns:

Eu cred. Adica mi se intampla deseori sa ma gandesc la cineva si sa nu mai sughit.winking

| MihaiAngel a răspuns:

Mie mi se pare amuzanthee hee, la fel ca chestia aia ca daca te uiti la ceas la fix te iubestelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu, eu sughit foarte deslaughing si nu cred ca is chiar atat de importanta incat sa ma pomeneasca de atatea ori atata luma, ca la cat sughit eulaughinglaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing) nu dar gandul ma duce tot acol laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing
de multe ori mi s-a intamplat, ca atc cand sughit sa zic un nume de pers.normal ziceam numele persoanei care credeam eu ca m'ar pomenii, si dupa nc un minut primeam msg sau ceva de genulaughing
asta mi sa inamplat de vreo 5 ori la randlaughing
big grin