| NumePublic_3226 a întrebat:

De ce credeţi în existenţa Lui Dumnezeu?

O simplă curiozitate.
Mulţumesc!

4 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

S-au intamplat multe minuni prin care s-a ovedit existenta Lui Dumnezeu

| lunarwolf a răspuns:

Buna.

Cred in El,cred in existenta unei fiinte supreme,atotstiutoare,care ne are in paza. De ce?
Pentru ca a facut minuni. Minuni care sunt pomenite in Biblie.happy
Si,daca vei incerca vreodata,sa te rogi foarte intens,sa-ti doresti ceva cu multa ardoare, Dumnezeu te va ajuta. Sau nu, depinde daca El considera ca ceea ce vei primi iti fa fi de folos. happy

Poti incerca. Dar trebuie sa iti doresti cu adevarat acel lucru.

| Ana213 a răspuns:

Pentru ca exista! citeste Biblia si apoi spune-mi parerea ta, acolo iti gasesti rostul tau pe Pamant, si afli de unde vi si incotro mergi.

| amaliax a răspuns:

Pentru ca avem nevoie sa credem in ceva, indiferent de ce natura este sau de ce nume ii dam happy unii cred in Dumnezeu, altii cred in zei sau in sorti; fiecare crede in ce vrea, in functie de necesitatile pe care le are sau in functie de frustrarile pe care le are.