| Libelle a întrebat:

Voi unde stati? la tara sau la oras? unde e mai bine?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stau la oras. Imi place foarte mult natura insa cred ca n-as putea rezista o viata intreaga la tara. Idealul meu ar fi o casa cu o gradina foarte mare, undeva in apropiere de un oras important. Sa fie ceva gen Manshion. Cam asa ceva : http://areestocrat.files.wordpress.com/2009/12/blithewood_mansion_1.jpg

| Libelle explică:

Ahaa...va zic si eu? eu stau la tarasadsi cat mi-as dori sa stau la oras. aici nu se gaseste nimic. toate babele barfesc, baga strambe, miroase a balega e fooarte naspa. bine ca nici aglomeratia orasului mai ales vara te sperie... dar totusi as prefera faimosul bucurestibatting eyelashes

| fluturas a răspuns:

Eu stau la oras...

eu zic ca e bine si la tara, depinde
mie mi+ar place si la tara, e aer mai curat, e mai frumos happy, bine nu intr-un colt de lumebatting eyelashes, dar la oras parca e mai aglomerat, mai stresant decat la tara happy

| Adela50 a răspuns:

Eu stau de cand m`am nascut la ora, la bloc din pacatestraight face. La tara am bunicii. E foarte frumos, aerul este curat si pot zice ca la tara ai posibilitea ca ai tai sa te lase mai mult afara[fiindca ziua te duci muncesti la gradina etc.cum se face pe la noi], iar copii de la tara se distreaza mult mai fain decat la noi.Seara ei stau pe banci, zic bancuri, se joaca cu mingea, se cara cu bicicleta, se joaca ascunsa[unde se ascund in santuri, sub masini, oriunde] etc. Mi`e una imi place si la tara.

| OanaG a răspuns:

La oras, la bloc, insa mi-ar placea sa stau la o casuta love struck, m`as balaci in piscina pe caldura asta :-d

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

La tara normal! aer curat iarba verde:X

| Iziii:x a răspuns:

La oraaasssslove struck
Si imi place aici sincersmug
Nu prefer tara...
Adica imi place sa stau 1 saptamana dar nu mai multlaughing
FUndaaaa?>big grin

| HappyUserUnknown a răspuns:

Cred ca ambele au avantaje si dezavantaje. Eu stau la oras si imi place, n-as vrea la tara, desi aerul e cam poluat. La tara aerul e curat, oamenii sunt altfel, insa e foarte mult de munca. La oras, poluare, sufocare, trafic intens, oameni tristi, insa e mai civilizat, in sensul ca ai acces la mai multe lucruri (concerte, festivaluri, etc., etc.). As fi vrut sa am si o casa la tara, iubesc atmosfera de acolo big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| teodoram a răspuns:

Eu stau la oras...fiecare are avantaje si dezavantaje asa ca. happy

| adriana97_5200 a răspuns:

Toti spun ca aerul e mai curat dar acolo pute dea ma skuzati de cuvint baliga si diferite... dar la oras poti sa te dezvolti ca lumea sa te educi sa mergi la teatre, s te okupi la vreun crec, cu muzicaa, pictura, knto si altele...si asa ca eu is pentru oras

| No name_4527 a răspuns:

Eu stau la oras, dar sincer mi-ar placea sa stau si la tara pentru ca este o zona mai linistita, unde poti admira natura, nu ca aici, la oras, dar si la oras este bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oras. Mie personal mi-ar place sa stau la tara si totusi undeva aproape de oras.thinking